MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Jamie Lidell - Building a Beginning (2016)

mijn stem
3,58 (20)
20 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Soul
Label: Jajulin

  1. Building a Beginning (3:48)
  2. Julian (3:41)
  3. I Live to Make You Smile (3:57)
  4. Find It Hard to Say (2:47)
  5. Me and You (2:54)
  6. How Did I Live Before Your Love (3:22)
  7. Walk Right Back (3:39)
  8. Nothing's Gonna Change (3:09)
  9. In Love and Alone (2:48)
  10. Motionless (3:39)
  11. Believe in Me (3:55)
  12. I Stay Inside (4:04)
  13. Precious Years (4:17)
  14. Don't Let Me Let You Go (3:46)
totale tijdsduur: 49:46
zoeken in:
avatar van Mark17
4,5
Lidell heeft zijn wereldplaat te pakken. Wat klinkt dit heerlijk zeg...
Soul van de bovenste plank.

avatar van Slowgaze
3,5
Nah, beetje glad allemaal, eerder r&b dan soul (ligt het aan mij, of klinkt Lidells stem soms als R. Kelly?). Had hier meer van verwacht.

avatar van Mark17
4,5
Slowgaze schreef:
Nah, beetje glad allemaal, eerder r&b dan soul (ligt het aan mij, of klinkt Lidells stem soms als R. Kelly?). Had hier meer van verwacht.


Nee, had Stevie Wonder gezegd en je was geloofwaardiger geweest.

avatar van principal2000
Ik vind het (tot nu toe) wel een fijn plaatje. Opvallend is dat deze heel erg rustig is. Glad zou ik het niet willen noemen, maar wel erg downtempo.
Morgen eens live naar deze man kijken.

avatar
Mark17 schreef:
(quote)


Nee, had Stevie Wonder gezegd en je was geloofwaardiger geweest.


Dat was mijn eerste gedachte na het horen van de titelsong.

avatar van Boogie
4,0
Concert in Paradiso was lekker energiek.
Ben blij dat hij weer terug is naar de soulkant, klinkt af en toe wel erg gestyleerd op de CD.
Live is hij echt heel goed.
Zijn beste album blijft Jim

avatar van Reijersen
4,0
Commercieel begon het voor Jamie Lidell aardig te rollen via de hit Multiply. De absolute wereldwijde doorbraak was er met de feelgoodsong Another Day. De naam van Jamie Lidell was aan het soulfront getekend en bijbehorende albums (Multiply en in meerdere mate Jim) bevestigden zijn gang naar dit muziekgenre.
Even snel als hij dat pak aan trok deed hij het ook weer uit. Het zeer sterke Compass liet alweer een meer experimentele kant van Lidell horen en met het album Jamie Lidell uit 2013 was hij juist weer helemaal terug naar de elektronische muziek. Toch bleek de soul blijkbaar trekken van de eerste singles van dit nieuwe album deden ons juist weer denken aan Jim. Tevens viel op dat het allemaal wat rustiger bleek. Dit vermoeden wordt dan ook nog eens bekrachtigd met opener en titeltrack. Een ontspannen nummer waarvan de titel zeker blijft hangen. Dat doet hij wel wat teniet met het meer funky en aanstekelijke Julian, maar het uiterst rustige I Live To Make You Smile pakt er juist wel weer op terug. Je hoort in dat laatste nummer ook duidelijk de gospel terug, iets waar de backings perfect bij passen.
Ook Find it Hard to Say wordt er niet direct veel sneller, maar is zeker wel een mooi ontspannen nummer. Lidell houdt het dan ook nog rustig op deze plaat met Me and You. De ingrediënten voor een mooie song zijn er en met de uitvoering is ook zeker niks mis.
Dan toch wat meer midtempo op How Did I Live Before Your Love. Dat brengt ook meteen wat meer energie met zich mee. Net als bij het interessante Walk Right Back. Wat mij vooral opvalt is dat dit nummer zo goed opgebouwd is. Zit gewoon heel erg goed in elkaar. Of met de funkyness van Nothing’s Gonna Change. De vibe is dan ook meteen herkenbaar goed en vrolijk. Veel mensen zullen Lidell weleens zo het liefst horen.
Dat Jamie ook inspiratie haalt uit andere artiesten horen we op de ballad In Love and Alone, die zo van Stevie Wonder had kunnen zijn. Dan komt daarop juist de gospel weer terug met Motionless. En daarna komen we op het beste nummer dat deze plaat te bieden heeft. Het heet Believe in Me en oei wat een fantastisch nummer is dat. De spanning is constant voelbaar, de energie wil los maar mag niet. Soms breekt het dan toch door die barrière heen, maar wordt net zo snel weer ingedamd. Je wilt hier naar blijven luisteren.
Dan is de overstap naar het dromerige van I Stay Inside er toch wel eentje die even gemaakt moet worden. Wel weer een prima song trouwens. Net als het vrij kale (stem, keyboard en violen) Precious Years. Afsluiter Don’t Let Me Let You Go is dan ook weer van prima kwaliteit en sluit een rustiger album van Jamie Lidell af. De soul is wel weer terug, maar de versnelling is er een beetje uit.

avatar
Rene1979
Ik luister altijd graag naar Jamie Lidell platen. Het zijn alleen nooit echt uitschieters.. Ben hier dan wel weer benieuwd naar.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:11 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:11 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.