Ik ben het grotendeels eens met
Hendrik68.
In vergelijking met 'Everlasting Arms' is I'm 'Glad Trouble Don't Last Always' wat minder gevarieerd aan stijlen. Het nieuwe album is veel meer een bluesplaat geworden. Dat pakt soms heel goed uit, soms wat minder. De hele plaat staat in het teken van zijn scheiding met Esther Rose King, die hier dus ook niet meer te horen is (en met name haar vocale inbreng wordt best gemist). Ieder liedje gaat direct of indirect over haar. Dat hij de scheiding inmiddels heeft geaccepteerd, blijkt trouwens uit de woorden in de hoes van de plaat. Zeer respectvol hoe hij over haar schrijft.
Het begin van "On My Way" doet me qua gitaarspel aan Jeff Buckley denken, maar uiteindelijk blijkt het toch een vrij standaard AM-Radio nummer. Niets mis mee verder. Het gitaarwerk op dit album springt er overigens in positieve zin uit.
"I'm Glad Trouble Don't Last Always" is meteen het beste nummer van de plaat, en een van LWK's beste nummers. Een voor zijn doen zeer rauw geluid, opgebouwd uit een vrij simpel bluesrifje. Wel een liedje dat echt blijft hangen, met als hoogtepunt een fantastische gitaarsolo.
Jammer dat "Change Your Mind" hierop volgt, het meest gezapige nummer op het album. Dit lijkt inderdaad op Jack Johnson, wat niet bepaald een compliment is.
"Heartsick Blues" is dan weer een ander hoogtepunt. Sterk nummer met mooi akoestisch getokkel, al ben ik het eens dat met name de zang van LWK nergens echt doorleefd of doorspekt van verdriet klinkt. Laten we eerlijk zijn, zijn stem is nou eenmaal niet de beste bluesstem.
De rest van de plaat is best leuk, al wordt het nergens echt spannend meer. Het zwaardere 'Louisiana Blues' en met name de berustende afsluiter 'No More Crying Today' zijn nog best wel de moeite waard. Mooi gitaarwerk weer in de afsluiter.
Ik heb LWK laatst aan het werk gezien in Doornroosje. Je ziet dat er een rasartiest aan het werk is. De nummers op dit album vond ik live ook beter uit de verf komen (met name het titelnummer was geweldig). Deze worp komt wat mij betreft op 3,5*, ietsje minder dan de vorige.