MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Marc Broussard - S.O.S. 2: Save Our Soul: Soul on a Mission (2016)

Alternatieve titel: Sings the Soul Hits of the 50s & 60s

mijn stem
3,83 (6)
6 stemmen

Verenigde Staten
Soul / Folk
Label: G-Man Touring

  1. Cry to Me (2:37)
  2. Do Right Woman (3:14)
  3. Baby Workout (2:49)
  4. Twistin' the Night Away (2:43)
  5. These Arms of Mine (2:32)

    met Huey Lewis

  6. What Becomes of the Brokenhearted (3:00)
  7. I Was Made to Love Her (2:41)
  8. In the Midnight Hour (2:39)

    met J.J. Grey

  9. Hold On, I'm Comin' (2:35)
  10. It's Your Thing (3:22)
  11. Fool for Your Love (2:31)
  12. Cry to Me [Acoustic] (4:03)
  13. Sunday Kind of Love (3:27)
  14. Every Tear (3:15)
totale tijdsduur: 41:28
zoeken in:
avatar van Lambchop
4,0
Jaja lekker weer.

avatar
Bradlinho
Wat een soul heeft die man in zijn stem! Ook goed dat hij met S.O.S 1 en 2 het ouderwetse soul geluid onder aandacht brengt. Misschien dat mensen op deze manier ook op zoek gaan naar de originele artiesten van de covers en zo de echte soul muziek ontdekken. Altijd goed, natuurlijk.

avatar van milesdavisjr
4,0
De laatste jaren flink fan geworden van deze man uit Carencro, een plaatsje in Louisiana, het diepe zuiden van de VS. Een gebied waar de (gospel) soul en pure blues altijd een grote plek heeft weten te behouden bij de liefhebbers. Tevens een staat waar het leven wat minder snel gaat, al dan niet vanwege de hoge temperaturen. Een gebied waar soms meer kerken per vierkante kilometer staan dan bij ons in 1 provincie. Gospel is wellicht niet een genre waar Broussard aan verwant is maar je kunt je voorstellen dat deze man een 'kerkgemeenschap' van de banken zou kunnen krijgen om al swingende het 'leven' te omarmen. Broussard heeft een fenomenale stem, enorm rijk aan emotie, diepte, een groot bereik en vooral heel veel 'soul'. Zo'n type die vooraan heeft gestaan bij het uitdelen van talenten. Met S.O.S. 2 put hij opnieuw uit het rijke verleden van de soul en blues, ditmaal pakt hij de jaren 50 en 60 beet. Hoewel vaak met dit soort initiatieven het origineel bijna nooit wordt overtroffen gaat hier wel enige sympathie van uit. Etta James wordt bijvoorbeeld geëerd met Sunday Kind of Love, de versie van Marc kan een kater op deze rustdag spontaan laten verdwijnen. Het door Isaac Hayes maar door Sam & Dave uitgevoerde Hold On, I'm Comin wordt door Broussard net zo swingend voor het voetlicht gebracht. En dan die stem, hoe je zo rauw, ongepolijst maar o zo fraai kan klinken is mij een raadsel. En zo trekt dit charmante plaatje aan mij voorbij en wat dan met name opvalt; de meeste liedjes die Marc covert zijn een dikke 50 jaar oud en nergens hebben ze aan kracht ingeboet. Sterker nog, het inspireert alleen maar om de originele versies nog eens aan een luisterbeurt te onderwerpen. Hoewel ik Broussard liever eigen materiaal hoor uitvoeren is dit cover plaatje geen straf. Hij weet de juiste snaar te raken en nog belangrijker; je hoort een liefhebber aan het werk. Tijd voor meer bekendheid voor deze man in ons kikkerlandje.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.