MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ernst Jansz - Molenbeekstraat (2006)

mijn stem
3,82 (22)
22 stemmen

Nederland
Pop
Label: V2

  1. Dit Huis (4:29)
  2. Huiswaarts (3:25)
  3. Gebroken Hart (4:28)
  4. Molenbeekstraat (3:55)
  5. De Ballade van Nina Bobo (6:45)
  6. De Tijd van Appelbomen (4:03)
  7. Een Allereerste Liefde (3:55)
  8. Alice (4:01)
  9. De Straat van Zoete Verwachting (3:31)
  10. Dichtbij (4:12)
  11. Vaarwel (3:46)
  12. Geen Vergezicht (3:10)
  13. Een Liefdeslied (3:35)
  14. Luna Luna Mijn (4:05)
totale tijdsduur: 57:20
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
3,5
Ernst Jansz heeft blijkbaar nog steeds wat met Alice

Het solowerk van Henny Vrienten is eigenlijk best goed, ik ben dus ook wel benieuwd naar deze cd.

avatar van Janz
Frits Barend woonde ook in de Molenbeekstraat hoorde ik van Jansz gisteravond in De Wereld Draait Door. Jansz vertelde een sappig verhaal over hoe Fritsje Barend bijna door de zoon van de huisbaas van kant was gemaakt. Stel je voor: hadden we bijna nooit kennis gemaakt met de mooie rooie Barbara.

avatar van Ali Chemicali
Whaha, ik heb het ook gezien, er was nog een bn'er die er woonde, maar wie ben ik vergeten.
Het stukje muziek van de single Molenbeekstraat viel me toch wel tegen.

avatar van aERodynamIC
3,5
1982: aERo was groot Doe Maar-fan. En in die tijd was je 'voor Henny of voor Ernst'.
Ik was voor Henny.......

In de jaren '90 was er sprake van een Doe Maar-revival: beste van-cd's scoorden goed en verschenen in verschillende gedaantes.
Ik had niet meer de leeftijd om mee te doen aan dat 'voor Henny zijn'. Maar toch viel het me op dat mijn favoriete nummers toch telkens weer van Henny Vrienten afkomstig waren. Ook vond ik zijn stemgeluid prettiger.

In 2000 verscheen het reünie-album Klaar. De heren waren rijper en ik luisterde weer anders naar de liedjes. Wat me opviel was dat Vrienten nog steeds uitstekend bij stem was, Ernst Jansz had duidelijk een ander geluid: zijn stem had een wat rasperig randje gekregen.
Dat randje is ook goed te horen op dit tweede solo-album van Jansz.
Soms irriteert het me wat, en soms vind ik het wel wat hebben.
Maar dan de nummers. Die zijn meer dan OK. Een folky, country, roots randje hier en daar (Bob Dylan zal wel een held zijn van Jansz).
Eigenlijk best goed. Ook ten tijde van Doe Maar schreef Ernst vaak de wat rustiger en serieuzere nummers. Het komt op dit album wel terug alleen vind ik zijn nummers solo duidelijk loskomen van zijn Doe Maar-liedjes, hoe herkenbaar soms ook.

Helemaal niet verkeerd dit Molenbeekstraat

avatar van Cherubini
4,0
Ben geen Doe Maar fan.Ook nooit geweest en als mijn zwager mij niet het nummer ""een allereerste liefde" had laten horen had ik dit werkje van Ernst Janz links laten liggen. Wellicht ben ik niet de enige want ik kon de CD bij een landelijk bekende platenboer uit de bak " 5 voor 10"" halen. De Cd, want "Molenbeekstraat" is een multi-mediaal project met ook nog een DVD, een boek en een website. En dat allemaal zodat Janz ons kond kan doen van zijn kinder- en jeugdherinnering in en nabij zijn geboortehuis in de Molebeekstraat in Amsterdam.
Ik geef toe dat klinkt als megalomane zelfverheerlijking, maar dat is het niet. Althans niet wat betreft de CD - de DVD en het boek heb ik (nog )niet gezien cq gelezen- want dat is gewoon een prachtplaat vol met juweeltjes. Zoals het heerlijke melancholieke 5** nummer "Huiswaarts" (een vertaling van het Bob Dylannummer " Tomorrow's such a long time") . Als het zo bedoeld is een gewelidige tribute voor deze grootheid. En meteen een nummer wat voor mij zo in de top van allerbeste Nederlandstalige popsongs allertijden kan. Er is meer, want ook Dit huis, het titelnummer, Alice, De tijd van Appelbomen en het eerder genoemde "Ëen allereerste liefde" zijn bovengemiddeld goed. Hooguit kun je zeggen dat Janz na enige tijd muzikaal en tekstueel in herhaling valt. Maar het zakt nergens in.
De stem van Janz is aangenaam (zie Aero hieronder) maar ook het gitaarspel van Doe Maar maat Jan Hendriks moet worden vermeld. Deze " Dutch Ry Cooder" kan veel meer als alleen maar skiffle rifjes. Ook andere muzikale maten, b.v. uit de CCC inc tijd, leveren prettige bijdragen. Kortom een geslaagd album. En dat voor maar 2 euro !!

avatar van lennon
3,5
Cherubini schreef:
En dat voor maar 2 euro !!

Lucky you... ik was al blij da'k m vond voor €6.99

avatar van Backdrifter
4,0
Wat een pracht CD!
Ik kreeg van sommige nummers gewoon kippenvel.
Ben normaal absoluut geen fan van NL-talige muziek, maar groot fan van Boudewijn de Groot! En via Boudewijn kwam ik bij Ernst Janzs terecht. Geweldig!

avatar
4,0
prachtige cd en zeer sfeervol met huiswaarts stap je binnen in een warme wereld top!

avatar van Madjack71
4,0
Molenbeekstraat zit vol met mooie verhalende nummers, die duidelijk geinspireerd zijn door Dylan. Het resultaat is een nederlandstalig album die er mag zijn en m.i. direct tot de beter behoord die er zijn uitgegeven.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.