MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Muskee - Live (1991)

mijn stem
3,92 (6)
6 stemmen

Nederland
Blues
Label: Harbour

  1. Goin' Down
  2. Too Blind to See
  3. Cadillac Assembly Line
  4. Shaky Grounds
  5. I'm in Love
  6. Brother Booze
  7. Help Me
  8. Hobo Blues
  9. Voodoo Daddy
  10. It's Your Thing
zoeken in:
avatar van Janz
3,5
Muskee is weer een beetje hot. Met zijn Blizzards gooit Harry Muskee, alias Cuby, momenteel toch weer aardig hoge ogen met het album Cats lost.

In 1991 zat Muskee 25 jaar in het vak. C+B bestond niet meer, maar met een band onder zijn eigen naam werd dit jubileum gevierd met een aantal concerten, o.m. in Ahoy en Vredenburg. En met een live CD, deze, al jaren niet meer leverbaar, helaas. Want wat we hier horen is een band die staat. Met een oeuvre dat een mix is van oud en nieuw. Too Blind to see staat erop. Deze Cubyclassic staat al op de setlist sinds dat het geschreven werd. En ook Hobo blues en I'm in love, prachtige blues ballad van de allereerste C+B plaat Desolation. Nieuw is Brother Booze, een regelrechte Muskee klassieker, en een nieuwe versie van Help me. Beide nummers zouden op 1 single terecht komen. En op het album Cut de luxe.
Wat mij betreft een prima live album. Jammer alleen dat de gastmuzikanten Bertus Borgers en John Lagrand zo'n prominente rol hebben. Dat had wel wat minder gemogen. En het synthesizerspel van Roy Kuschel vind ik ook niet overal geweldig.
Het album wordt afgesloten met een remake van Window of my eyes, een haast symfonische versie. Het origineel wordt er niet mee geevenaard, maar het heeft wel wat.
Al met al een mooi Muskee document.

avatar van Hans Brouwer
Janz schreef:
Muskee is weer een beetje hot.
Ik word niet warm of koud van Harry. Niet van Harry als man en niet van Harry als muzikant. 'k Zeg er eerlijk bij dat ik geen verstand heb van blues.

avatar van Janz
3,5
Hans Brouwer schreef:
Ik word niet warm of koud van Harry. Niet van Harry als man en niet van Harry als muzikant.

Als mens zal Harry best zo zijn eigenaardigheden hebben. Wie heeft dat niet? Maar als bluesmuzikant verdient hij een standbeeld. En dat heeft hij dan ook gekregen.

avatar van Robje1968
4,0
Een heerlijke live registratie van de blues legende uit Nederland.

De wijze waarop "Hobo Blues" wordt uitgevoerd spreekt mij zeer aan.

avatar van Rainmachine
4,0
Dit is een top live album van Muskee. Ik heb de Muskee band in deze periode regelmatig live zien optreden, was elke keer weer een feestje. Top bezetting ook, de heren waren allemaal goed op elkaar ingespeeld. Cadillac Assembly Line is erg lekker met dat basje en Shaky Grounds is klassiek Muskee. Dit album is ook een prima blauwdruk waar de Muskee (gang/band) voor stond. Ik heb alle solo platen van Muskee altijd gekocht en we zijn afgelopen zomer nog naar het (uitstekende) Cuby/Muskee museum in Grolloo geweest. Toch wel wat een Nederlandse legende onze Harry Muskee.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.