MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Andy Pratt - New Resolutions (2003)

mijn stem
3,33 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Pop
Label: ItsAboutMusic

  1. Change Your Mind (3:45)
  2. Grey, Chick and Malda (4:03)
  3. My Woman (2:44)
  4. Whatcha Gonna Do (6:32)
  5. The Harder the Come (4:08)
  6. I Have Come (4:09)
  7. Another World (4:07)
  8. Remember Me (4:28)
  9. Treasure That Cannary [Live] (2:48)
  10. Wet Daddy (4:07)
  11. Who Am I Talking To? (2:46)
  12. I Will Buy Your Broken Heart (5:15)
  13. Why Do You Love Me? (5:12)
  14. Welcome to America (5:08)
  15. Strange Brew (2:56)
totale tijdsduur: 1:02:08
zoeken in:
avatar
4,0
In 2003 ging Andy Pratt weer richting Amerika, na een aantal jaren in Nederland en België te hebben gewoond. Waarschijnlijk had hij heel wat muziek, want als je in zijn discographie bekijkt zie je in 2003 heel wat albums. Eén daarvan en misschien wel de belangrijkste is deze "New Resolutions". "Resolutions" was de derde plaat van Andy Pratt, die zeker door 'Rolling Stone' als zeer goed en belangrijk werd gerecenseerd. Bij deze plaat is geprobeerd wel aan te haken bij "Resolutions". De hoes lijkt er op, enkel dat Andy natuurlijk wel wat ouder is, de typographie is hetzelfde. Dat belooft dus wel wat.
Andy Pratt heeft voor 2003 in Nederland en België een aantal bedenkelijke evangelische platen uitgebracht. 'New Resolutions' werd wat dat betreft een come back genoemd, zoals ook later 'Do you remember me ?' Andy Pratt heeft op dit album zijn oude band weer bij zich, waaronder Mark Boyle (mede producer). De band speelt op nogal wat nummers mee. Het is voor mij niet geheel duidelijk wat voor plaat het precies is. Ergens gelezen wat oud materiaal en nieuw materiaal maar wel opnieuw ingespeeld. In ieder geval zijn de drie kenmerken van Andy Pratt weer volop aanwezig : mystiek, onzekerheid en verlangen. Er zijn nog een paar nummers die in Nederland zijn opgenomen, maar de meeste nummers zijn in Nashville opgenomen.
En dit album is meer dan voldoende. Een prima, mooi album, waarschijnlijk met 'Why do you love me ?' één van de mooiste nummers die Andy ooit heeft gemaakt.
Belangrijk is dat Andy doet waar hij goed in is, mooie popliedjes schrijven met een ruw randje. Gelukkig past hij zich niet meer aan de tijdgeest, zoals in de jaren 80. Het lijkt allemaal weer puur en zuiver, ook de falset wordt achterwege gelaten.
Ik kan me goed voorstellen dat het een come back plaat wordt genoemd, maar sommigen geven aan dat Andy nooit weg is geweest en ook in de jaren 90 toch wel wat fatsoenlijke albums gemaakt heeft. Al met al een mooi album. Ik heb een cd uit 2010, waarbij nummer 15 niet er bij staat, maar wel 2 video's.
Toch wel een aanrader voor diegene die Andy Pratt na de eerste platen kwijt zijn geraakt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.