MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

15 Years on Death Row (2006)

mijn stem
3,83 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Death Row

  1. Dr. Dre - One Eight Seven [Deep Cover Remix] * (4:28)

    met Snoop Doggy Dogg

  2. Dr. Dre - Nuthin' But a "G" Thang (3:58)

    met Snoop Doggy Dogg

  3. Tha Dogg Pound - Dogg Pound 4 Life (4:59)

    met Snoop Doggy Dogg

  4. Lady of Rage - Afro Puffs (4:47)

    met Snoop Doggy Dogg

  5. Dr. Dre en Ice Cube - Natural Born Killaz (4:51)
  6. 2Pac - How Do U Want It [Alternate Version] (3:57)

    met K-Ci & Jojo

  7. Dr. Dre - Bitches Ain't Shit (4:46)

    met Snoop Doggy Dogg, Dat Nigga Daz en Kurupt

  8. Dr. Dre - Let Me Ride [Remix] (4:21)

    met Snoop Doggy Dogg en Dat Nigga Daz

  9. 2Pac - Life's So Hard (5:39)

    met Snoop Doggy Dogg

  10. Tha Dogg Pound - Big Pimpin' (3:58)

    met Snoop Doggy Dogg

  11. Snoop Doggy Dogg - Gin and Juice (3:32)

    met Dat Nigga Daz

  12. Snoop Doggy Dogg - Gz Up, Hoes Down (2:21)
  13. 2Pac - California Love (4:00)

    met Dr. Dre en Roger Troutman

  14. Dat Nigga Daz - Don't Try to Play Me Homey * (4:38)
  15. 2Pac - Made Niggaz (5:03)

    met Outlawz

  16. 2Pac - Wanted Dead Or Alive * (4:38)

    met Snoop Doggy Dogg

  17. Tha Dogg Pound - New York, New York * (4:51)

    met Snoop Doggy Dogg

  18. 2Pac - To Live & Die in L.A. (4:24)

    met Val Young

  19. Daz Dillinger - Initiated (4:51)

    met Knoah tha Sinna, Kurupt en Outlawz

  20. Snoop Doggy Dogg - Murder Was the Case [Remix] (4:20)
  21. 2Pac - Ambitionz Az a Ridah (4:37)
  22. 2Pac - All About U (4:36)

    met Snoop Doggy Dogg, Nate Dogg en Dru Down

  23. Dr. Dre - Puffin' on Blunts and Drankin' Tanqueray (6:23)

    met Lady of Rage, Dat Nigga Daz en Kurupt

  24. 2Pac - Pain (4:33)

    met Stretch

  25. Snoop Doggy Dogg - Doggy Dogg World (5:05)

    met Tha Dogg Pound en The Dramatics

  26. Dat Nigga Daz - O.G. (4:37)

    met Snoop Doggy Dogg en Nate Dogg

  27. Dr. Dre - Fuck Wit Dre Day (And Everybody's Celebratin') (4:51)

    met Snoop Doggy Dogg, RBX en Jewell

  28. 2Pac - Never Had a Friend Like Me (4:25)
  29. Snoop Doggy Dogg - Ain't No Fun (If the Homies Can't Have None) (4:04)

    met Nate Dogg en Kurupt

  30. 2Pac - Loyal to the Game (4:36)

    met Treach en Riddler

  31. Tha Dogg Pound - What Would You Do? (5:08)

    met Snoop Doggy Dogg, Jewell en Dray Luv

  32. 2Pac - Life Is a Traffic Jam * (4:24)

    met Eight Mile Road

  33. Nate Dogg - Why * (5:13)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 2:02:42 (2:30:54)
zoeken in:
avatar van psychonaatje
Bij deze compilatie zit ook nog een DVD met de volgende video's:

1. Dr. Dre - Dre Day
2. Dr. Dre - Nuthin' But a "G" Thang
3. Dr. Dre - Let Me Ride
4. Dr. Dre - Little Ghetto Boy
5. Dr. Dre & Ice Cube - Natural Born Killaz
6. Snoop Doggy Dogg - What's My Name
7. Snoop Doggy Dogg - Gin & Juice
8. Snoop Doggy Dogg - Doggy Dogg World
9. Snoop Doggy Dogg - Murder Was the Case
10. Snoop Doggy Dogg - Vapors
11. Snoop Doggy Dogg - Doggfather
12. Snoop Doggy Dogg - Snoop's Upside Your Head
13. Warren G - Regulate
14. Lady Of Rage - Afro Puffs Remix
15. 2Pac - How Do U Want It
16. 2Pac - All About U
17. 2Pac & Dr. Dre - California Love
18. 2Pac & Dr. Dre - California Love [Remix]
19. 2Pac - I Ain't Mad at Cha
20. 2Pac - Hit Em Up
21. 2Pac - Made Niggaz
22. 2Pac - To Live & Die in L.A.
23. 2Pac - Toss It Up
24. 2Pac - Hail Mary

Al met al is dit (waarschijnlijk) de ultieme Death Row compilatie. Het is en blijft Death Row, dus dat er wat problemen aanzitten, dat kan je aan zien komen. Zo ook bij deze compilatie: er staat op (verschillende versies?) dat er een aantal exclusieve nummers opstaan, die nota bene op de tracklist staan bij de cd, maar niet op de cd zelf. Ook worden er regelmatig fouten gemaakt met versies van nummers: de uitgebreide versie van Let Me Ride wordt beloofd (een fantastische uitgesponnen versie van 11 (!) minuten, waarin G-funk de funk uit de jaren '70 ontmoet, met een heerlijke gitaarsolo), maar de 'normale' versie staat op de cd. De mastering van het geluid had volgens de kritieken beter gekund en als je 24 video's op een single layer DVD propt, dan kan je met zekerheid voorspellen dat dit de videokwaliteit niet ten goede komt (het geluid van de DVD schijnt ook in mono te zijn).
Daarnaast missen er toch tracks die hier naar mijn mening op hadden moeten staan, zoals Who Am I (What's My Name) van Snoop Doggy Dogg, Regulate van Warren G, Dear Mama en Hit 'Em Up van 2Pac en 2 of Amerikaz Most Wanted van 2Pac & Snoop Doggy Dogg. Behoorlijke essentiele nummers.

Wat opvalt, is dat men zich bij Death Row gelukkig wel goed lijkt te beseffen dat de periode 1992-1996 verreweg de beste periode in het bestaan van Death Row was (en dan nog is dit een understatement van jewelste). Hoewel de titel in dat opzicht wel wat merkwaardig is, maar misschien is die bedoeld als afscheid, aangezien Suge Knight een investeerder nog 131 miljoen dollar moet betalen (las ik op rapreviews.com). Death Row is volgens mij inmiddels failliet verklaard, dus veel zullen ze niet meer uitbrengen.

Echter: de klaagzang van hierboven doet helemaal niets af aan de kwaliteit van de nummers en aan de constatering (althans mijn constatering) dat de tracks die er opstaan, er wat mij betreft allemaal op mogen, in die zin dat er geen tracks opstaan waarvan het wat mij betreft een schande is dat ze erop staan, zeker geen 'skipnummers' (dat is bij de compilaties Death Row Greatest Hits 1 en 2 wel het geval). En wat Death Row in de eerste helft van de jaren '90 uitbracht behoort nog steeds tot het beste van wat op het gebied van hip-hop is gedaan en klinkt nog even fris als altijd. Daar is helemaal niets aan veranderd. En ondanks enkele missers, is dit wel een behoorlijke compilatie, waar ook nog kleine verrassinkjes op te vinden zijn voor de mensen die The Chronic en Doggystyle van buiten kennen. De DVD maakt de gangsta party compleet.

(Wel wil ik nog even de slag om de arm houden: ik heb deze compilatie wel besteld, maar nog niet binnen. Het bovenstaande is dus gebaseerd op wat ik over de compilatie gelezen heb, de informatie is niet door persoonlijke observatie verkregen. Zodra ik 'm binnen heb, zal ik wel weer wat posten.)

avatar van psychonaatje
Heel maf, ik kreeg hem de volgende ochtend nadat ik het bericht had gepost binnen. Het verhaal is als volgt: er zijn twee versies van dit album. De 'normale' versie heeft de zes (exclusieve) bonustracks niet, de 'speciale' versie wel (was geloof ik via best buy te koop). Nu is er blijkbaar wat fout gegaan, want bij de 'normale' versie stonden op de eerste cd (waar vier bonustracks op kunnen zitten) wel de bonustracks, bij de 'speciale' versie ontbraken die juist. De tweede cd (waar twee bonustracks op kunnen zitten) was wel goed verdeeld. Dat was het hele eieren eten. Mensen die de speciale versie hebben gekocht, kunnen via www.15yearsondeathrow.com alsnog de juiste eerste cd laten bezorgen.

Maaaaaaar: er zijn dus ook lucky bastards die de 'normale versie hebben gekocht, en vier van de zes bonustracks hebben, zoals moi. Hoewel je een track als New York, New York van Tha Dogg Pound natuurlijk nauwelijks exclusief kunt noemen (beetje vreemd). Nadeel is dat de tracklist achterop niet meer klopt, want de bonustracks zijn nogal vreemd over de cd verdeeld (zoals je hierboven kunt zien).

Maar nu over de uitgave. Om het in het Tiels te zeggen: het valt me alles mee. Ik was toch een beetje wantrouwig en was bang dat er haastwerk was gemaakt van de uitgave, maar het valt mee. Er wordt wel een enkele keer de verkeerde versie van het nummer omschreven bij de tracklist (zo wordt gezegd dat er de extended versie van Let Me Ride opstaat, maar het is de remix, niet de extended (die duurt 11 minuten), dat soort foutjes. Niet supererg.

De dvd had wel iets verzorgder gemogen. Er staan 24 clips op, die bij elkaar 2 uur duren. Dan is het handig als je verschillende menu's maakt in plaats van dat je een menu maakt met 24 hokjes, want dan zijn (zeker op een kleine tv) de titels nauwelijks te lezen, zeker niet als er ook nog eens een niet heel erg duidelijk lettertype wordt gebruikt en de letters ook nog eens pixelig zijn. Misschien is het gezeik van mijn kant, maar als dit 'The Definitive Collection' pretedeert te zijn (staat als ondertitel op de zijkant), horen dat soort slordigheidjes niet. Dan moet het gewoon in orde zijn. De clips zijn iets pixelig, maar het viel mij erg mee. Maar er is niets geremasterd, waar dat wel gemogen had. Zo is de clip van Dre Day echt te licht van kleur: de randen zijn grijs, maar horen zwart te zijn. Van die dingen. Ook viel het mij toch tegen dat de gecensureerde versie van How Do U Want It erop stond.

Over de cd-tracks heb ik al genoeg gezegd en daar blijf ik bij. Hoewel ik wat essentiele dingen mis (What's My Name van Snoop Dogg en Amerikaz Most Wanted hadden er in ieder geval gewoon op gemoeten), maar het is ook wel leuk dat er wat dingen opstaan, die wat lastig te krijgen zijn, zoals G'z Up, Hoes Down van Snoop Doggy Dogg (waar merkwaardig genoeg California Love op aansluit, fijn dat die daarna komt, naar mijn bescheiden mening) en Dre's Puffin' on Blunts and Drankin' Tanqueray (helaas niet de extended versie, maar goed: als er alles erop stond wat ik erop wil hebben, hadden we een 11-delige collectie gehad, vrees ik).

Het boekje is dan wel weer erg netjes gedaan. Na een hele korte introductie over het begin van Death Row, staat over elke cd-track het een en ander geschreven. Toch leuk, zo wist ik niet dat Snoop alle tekst van Nuthin' But a 'G' Thang heeft geschreven (misschien dat het een feit van algemene bekendheid is, ik wist het niet) en dat 2Pac te zien is in de video van Natural Born Killaz 2Pac te zien is als 1 van de snipers (degene die Ice Cube op het laatst in het vizier heeft en de trekker overhaalt, nooit opgevallen, maar toen ik het zag, schaamde ik me dat het me nog niet was opgevallen). Van de grootste Death Row-artiesten, staat er een (typische Death Row-)foto (veel zwart, veel schaduw) in: Suge Knight voorop, maar daarna Dre, Snoop, 2Pac, Lady of Rage, Daz, Kurupt en Nate Dogg. Mooi boekje.

Al met al ben ik toch erg blij met dit album. Het geeft een goed beeld van de hoogtepunten van Death Row, met wat tracks erop die ik nog niet kende. Vanaf het moment dat 'ie binnen kwam, zit of cd 1 of cd 2 in mijn spelertje en dat blijft voorlopig nog wel even. Het blijft fantastische muziek. De DVD is natuurlijk helemaal geweldig.

avatar
eazyfan
De zoveelste verzamel. 3,5* dan maar.

avatar van thomzi50
Ze gaan maar door met verzamelaars..

avatar
Raekwon the chef
verzamelaars gaan daar over de lopende band bij Death Row
prima verzamelaar, staat ook wat troep bij

avatar
Relax
Nate Dogg - Why ?

Bijna classic.

avatar van Dead_Presidents
4,0
Muziek = Goed
Concept = Uitmelkerij

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.