MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Carmen McRae - Blue Moon (1956)

mijn stem
3,90 (5)
5 stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Decca

  1. Blue Moon (2:35)
  2. My Foolish Heart (3:12)
  3. I Was Doing All Right (2:49)
  4. Summer Is Gone (3:27)
  5. I'm Putting All My Eggs in One Basket (2:24)
  6. Nowhere (2:45)
  7. Until the Real Thing Comes Along (3:23)
  8. Lush Life (3:37)
  9. Even If It Breaks My Heart (2:35)
  10. Laughing Boy (3:01)
  11. Lilacs in the Rain (2:52)
  12. All This Could Lead to Love (3:12)
totale tijdsduur: 35:52
zoeken in:
avatar van Kronos
4,5
Een schitterende heruitgave van deze klassieker.
Verplichte kost voor elke jazz-liefhebber.

avatar van Kronos
4,5
Ik heb nog maar eens in het geheel mijn top tien vervangen door een nieuwe. Slechts tien albums kiezen en daarvan eentje op nummer 1 zetten is voor mij een onmogelijke opdracht. Maar voor nu is deze dus mijn nummer 1.

Nog steeds geen enkele reactie hier en zelfs geen andere stem dan de mijne. Vermoedelijk heeft dus ook niemand anders dit album in zijn/haar top tien staan en zal het nog niet meteen Radiohead van de hoogste plaats stoten.

Eigenlijk is dit ontzettend melige musicalmuziek. Maar zoals vertolkt door Carmen McRae is het onweerstaanbaar. Uiteindelijk is de stof voor een musical toch uit het leven gegrepen en zo weet de vertolkster samen met de orkesten van Tadd Dameron en Jimmy Mundy precies de juiste noten aan te slaan om rijke gevoelens van verlangen, melancholie en ironie op te roepen.

'Meticulous restoration' (nauwgezete restauratie) staat in ontzettend kleine lettertjes achteraan op het CD-doosje te lezen. Dat verklaart wellicht dat deze opnamen uit 1956 zo ongelofelijk fris klinken alsof ze gisteren pas op band gezet werden.

avatar van AOVV
3,5
Een frisse plaat is dit zeer zeker. De combinatie tussen Carmen McRae en het ondersteunende orkest is erg geslaagd; haar stem lijkt hier wel speciaal voor te zijn gekneed. De liedjes zijn ook erg mooi; smaakvol gebracht, met hier en daar wat bombast (maar nooit ongelegen), en sterke, emotionele vertolkingen van McRae.

3,5 sterren

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.