MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Textures - Polars (2004)

mijn stem
3,96 (62)
62 stemmen

Nederland
Metal
Label: Listenable

  1. Swandive (5:09)
  2. Ostensibly Impregnable (3:22)
  3. Young Man (3:58)
  4. Transgression (4:20)
  5. The Barrier (2:57)
  6. Effluent (3:10)
  7. Polars (18:30)
  8. Heave (14:27)
totale tijdsduur: 55:53
zoeken in:
avatar van HammerHead
4,0
Neerlands hoop in bange metaldagen. Zeer mooie en technisch goed in elkaar stekende composities. O.a. Polars wat ondanks z'n 18 en een halve minuut!!! geen moment verveelt.

Indrukwekkend resultaat als je bedenkt dat deze release in eigen beheer opgenomen is. (ze hebben inmiddels wel een label)

avatar van Sammy
4,0
Ik ben afgelopen woensdag naar het optreden geweest in de Doornroosje! Ontzettend goed, echt meesterlijke muziek. De band speelde nu met de nieuwe zanger, die ik beter vind dan de zanger die op deze cd schreeuwt: de nieuwe zanger klinkt afwisselender en heeft ook een ontztettend gevoelige stem (ik geloof dat het de nieuwe zanger eerst zanger was van Brainshake). De 2 supportbands waren ook erg aardig, waarbij ik vooral Razor Crusade wil noemen: nog een Nederlandse band die net een nieuw album uit hebben gebracht. De cd is echt een zeer goed klinkend debuut! Deze cd ga ik eerst nog eens wat vaker beluisteren.

avatar
4,5
Ik heb ze 3 maal live gezien en het 3 maal enorm goed. harde thrashmetal afgewisseld met mooi sferische stukken. Alleen jammer dat ze soms worden afgedaan als meshuggah rip off alleen omdat ze ook polyritmiek gebruiken. En tuurlijk zijn er invloeden van meshuggah en wat andere death en thrashband, maar ik vind wel dat ze een eigen sound hebben weten te creeren. En ja die nieuwe zanger (Erik Kalsbeek) is zeker een verbetering.

avatar van herman
Ik ken Meshuggah nog niet, maar ik vind die polyritmische stukken erg gaaf. Ik weet even niet welk nummer het is (heb deze EP maar 2 keer gehoord), maar er is 1 nummer waarbij de drummer overgaat in een andere maat en het net is alsof ze in slow-motion spelen. Erg vet in ieder geval!

avatar van Sammy
4,0
Op

http://www.vs-webzine.com/mp3/Textures-Regenesis_vs-webzine_com.mp3

is het nummer Regenesis van de nieuwe cd die op 17 april uitkomt te beluisteren! Behoorlijk anders, stukken melodieuzer en misschien ook wel toegankelijker dan wat op Polars te horen is...wel een ontzettend sterk nummer!

avatar van Confessor
4,5
Afgelopen week dit stemmige orkestje ontdekt...
Hele weldoordachte muziek met een heerlijk scherp randje, vooral het nummer Polars kan me bekoren.
Dit werkje grenst aan perfectie!!
Met een nieuwe zanger kan het mijnsinsziens alleen maar beter worden. (De zanger op Polars vind ik iig een minpuntje)
Morgen even naar de lokale platenboer om de nieuwe schijf even te beluisteren en eventueel aan te schaffen!
Pfew, sinds Poison the well niet zoiets leuks gehoord 4.5* (ondanks de mindere zang)

avatar van HammerHead
4,0
De nieuwe komt helaas pas op 17 april uit, dus je zult nog even moeten wachten.

avatar van Confessor
4,5
Jah... Merkte het... Door de snijdende koude, op mijn rijwiel, naar de platenzaak...
Om er daar achter te komen dat hij inderdaad nog niet uit is...
Ik had gewoon beter moeten lezen alhier.
Ondertussen heb ik wel al gezien dat Drawing circles te "pindakazen" is.

avatar
4,5
Na een paar luisterbeurten beginnen de meeste liedjes door te sijpelen. vooral young man klinkt super gaaf. Polars duurt naar mijn inzien gewoon te lang (veel te veel rustige stukken waardoor ik halverwege skip.. de opbouw duurt me te lang). Ook vind ik de stem hier niet heel positief. (Ik veronderstel dat hun nieuwe zanger op de volgende albums beter zal zijn). Redelijk geïnspireerd door meshuggah (polyritmische stukken) wat ik wel erg gaaf vind

avatar
4,5
Album is volledig doorgesijpeld en alle negatieve puntjes verdwijnen. Erg goede opbouw in polars (goede afwisseling zachte en harde stukken). Ook is de stem geen probleem maar alhoewel ik nog altijd liever naar een iets diepere stem luister dan naar een meer krijsende stem. Op naar drawing circles

avatar van hansjuvefan
Heb een duoticket gewonnen voor hun optreden op 18 dec te Arnem. Ik kan niet gaan. Wie ze wil hebben, zend gewoon een pm naar mij!!!

avatar
leander?
Ik weet niet hoe het kan, maar ik heb nooit de neiging gehad om Heave te skippen. Ik vind hem zelfs prachtig.
Hebben meer mensen dat?

avatar van trebremmit
4,5
Textures heeft nog geen slecht album gemaakt, ook dit debuut van hun is gewoon bruut en Heave vind ik ook een prachtig nummer.

avatar van Don Cappuccino
4,5
Wat kunnen bands toch snel groot worden! Hetzelfde geldt voor Textures. Ze komen bij mij uit de buurt en daar ben ik toch wel erg trots op. Ze hebben namelijk paar van de beste Nederlandse albums ooit gemaakt.

Polars is er daar een van. Deze is nog met zanger Pieter Verpaalen die het zeker niet onverdienstelijk doet. Hij heeft wel een vrij schreeuwerig geluid in tegenstelling tot zijn opvolger Eric Kalsbeek die juist een heel warm geluid heeft.

De band heeft op dit album duidelijk Meshuggah als inspiratiebron. De stotterende riffs vliegen je om de oren. Toch is Textures vele malen melodieuzer dan Meshuggah. Ook komt er een prachtig saxofoonstuk langs in Transgression.

Maar ook een band als At The Gates heeft zijn sporen achter gelaten. Je hoort toch ook flink wat Gothenburg-riffs. Deze elementen zorgen er toch voor dat Textures een heel eigen geluid heeft en dit kun je het beste horen op het titelnummer. 18 minuten lang en het verveelt compleet niet!

Op de opvolger zal de band zijn sound perfectioneren en ook weer een beetje toegankelijker maken. 4,5 ster.

avatar van knoltor
4,0
Interessant dat een aantal mensen zeggen dat het titelnummer ondanks zijn lengte niet verveelt. Ik heb daar als ik heel eerlijk ben toch wel een beetje last van. Er zit mijns inziens toch behoorlijk wat 'vulling' in waar ik niet veel mee heb. Verder wel een prima debuutplaat overigens, daar niet van. Sowieso een geweldige band. Maar dit puntje van kritiek moest ik toch even kwijt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.