MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mary Chapin Carpenter - Time Sex Love (2001)

mijn stem
3,55 (11)
11 stemmen

Verenigde Staten
Country / Folk
Label: Columbia

  1. Whenever You're Ready (6:02)
  2. Simple Life (3:51)
  3. Swept Away (4:45)
  4. Slave to the Beauty (5:10)
  5. Maybe World (3:51)
  6. What Was It Like (3:57)
  7. King of Love (5:22)
  8. This Is Me Leaving You (3:43)
  9. Someone Else's Prayer (4:33)
  10. The Dreaming Road (6:16)
  11. Alone But Not Lonely (4:23)
  12. The Long Way Home (4:54)
  13. In the Name of Love (4:20)
  14. Late for Your Life (11:39)
totale tijdsduur: 1:12:46
zoeken in:
avatar van heartofsoul
3,5
Als ik genoeg tijd had zou ik graag het oeuvre van Mary Chapin Carpenter willen doorploegen, want wat ik op dit album hoor vind ik beslist niet onaantrekkelijk, maar tegelijkertijd was ik tóch wel blij toen het aan zijn eind gekomen was. Dat klinkt enigszins dubbelhartig van mijn kant, maar dat is dan ook mijn luisterervaring.
De productie vind ik namelijk enigszins steriel, en daardoor kunnen de liedjes zich niet zo makkelijk ontplooien en gaat de stem van Carpenter mij op den duur vervelen. Wel vind ik de strijkersarrangementen op enkele nummers oorstrelend, en vooral dat trekt mij over de streep. Grappig vond ik ook die koortjes in het speelse Maybe World die voor mijn gevoel terugverwijzen naar de jaren 60 en/of vroege jaren 70.

avatar van potjandosie
3,5
geplaatst:
een wisselvallig album met een minder aansprekende mix van country, folk en pop van de inmiddels 68-jarige uit New Jersey afkomstige Mary Chapin Carpenter. alle eigen nummers waarvan een aantal co-written met Gary Burr ooit lid van de country rock band Pure Prairie League, co-producer John Jennings en singer/songwriter Kim Richey.

album begint veelbelovend met het sterke, melodieuze "Whenever You're Ready" maar het zakt al snel in met nummers als "Simple Life", de merkwaardige pop sound van "Maybe World" en het met strijkers opgetuigde "What Was It Like". ook het up-tempo "The Long Way Home" en de overgeproduceerde ballad "In the Name of Love" zijn weinig memorabel.

gelukkig staan daar een aantal prachtig door haar gezongen ballads tegenover als het dromerige "Swept Away", "This Is Me Leaving You", "Someone Else's Prayer", het met cello accenten voorziene "Alone But Not Lonely"en het iets te lange "Late For Your Life".

de bonus track "Goin' Home" is een fraai akoestisch folky "roots" nummer, waarvan er wel meer op dit album hadden mogen staan. een album met iets teveel missers en dat met 14 nummers wellicht ook iets te lang duurt. Mary Chapin Carpenter heeft heel wat betere albums gemaakt dan deze.

onder de muzikanten bevinden zich producer John Jennings met een hele reeks aan instrumenten, Glenn Worf (bass), Dave Mattacks (drums, percussion), Jon Carroll/Steve Nathan (keyboards) en Duke Levine (guitars).

Album werd geproduceerd door MCC, John Jennings & Blake Chancey
Recorded at Air Studios, London, England

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:21 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.