MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

John Bramwell - Leave Alone the Empty Spaces (2017)

mijn stem
4,04 (13)
13 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: Believe

  1. A Field Full of Secrets (2:42)
  2. Who Is Anybody? (3:18)
  3. Times Arrow (3:09)
  4. From the Shore (3:43)
  5. Sat Beneath the Lightning Tree (4:02)
  6. The Whipperwill (2:49)
  7. Wherever I Go, Wherever You Are (2:01)
  8. Leave Alone the Empty Spaces (3:40)
  9. Meet Me at the Station (2:03)
totale tijdsduur: 27:27
zoeken in:
avatar
4,0
Vanaf 2 februari 2018 te koop? Nou ik heb deze al een paar weken. Een prachtige plaat van de I Am Kloot zanger. Het is intiem, wonderschoon en met passie gemaakt. Live is het nog mooier.

avatar van Denniz78
4,5
Schitterende plaat, enige minpunt is de wel zeer geringe duur. Nog geen half uur duren de 9 liedjes die wel van een ongekende schoonheid zijn.

avatar van Lura
4,5
Denniz78 schreef:
Schitterende plaat, enige minpunt is de wel zeer geringe duur. Nog geen half uur duren de 9 liedjes die wel van een ongekende schoonheid zijn.


Je conclusie is helemaal juist, ik dacht trouwens dat ik mijn recensie hier ook geplaatst had, maar bij deze nog:

John Bramwell is de voormalige zanger en liedjesschrijver van het bekende trio I Am Kloot. Na een zestal albums hielden de heren het voor gezien. Hierna trok Bramwell samen met zijn grappige en trouwe viervoeter Henry in zijn VW kampeerbus regelmatig door Europa en het Verenigd Koninkrijk en leerde onderweg veel interessante nieuwe mensen kennen, bovendien trad hij de laatste jaren zo’n driehonderd keer op.

Die reizen vormen de inspiratiebron voor Leave Alone the Empty Spaces. In de teksten van de liedjes klinkt het gevoel van vrijheid door, maar ook van avontuur en eenzaamheid. Zijn emotionele gesteldheid was soms somber, maar ook af en toe buitengewoon uitbundig. Dat levert negen bloedmooie liedjes op, waarvan de eerste verrassend genoeg instrumentaal is.

Bramwell staat bekend om zijn fraaie teksten, zijn unieke stemgeluid en gitaarspel. De goed in het gehoor liggende single Who Is Anybody? was het album al vooruitgesneld. De productie is gelukkig soberder dan de laatste twee I Am Kloot albums. Helaas is het album aan de korte kant, slechts net zevenentwintig minuten.

De liedjes werden reeds in september en december tijdens soloconcerten in Nederland voorgesteld. De release was aan de andere kant van de plas reeds half november, in ons land begin volgende maand. Leave Alone the Empty Spaces is ondanks de korte speelduur een absolute aanrader.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.