MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Stream - Sweet Sally, Sad Departure (2018)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Nederland
Pop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Sally's Overture (4:18)
  2. Alone (6:09)
  3. Messed Up (3:44)
  4. The Goddamned Truth (3:12)
  5. Today (3:57)
  6. For God's Sake (4:31)
  7. Question (4:25)
  8. Tomorrow (3:13)
  9. Wake Up Call (3:22)
  10. While I Just Want to Disappear (1:52)
  11. Sally (5:52)
  12. This Life Is Killing Me (4:19)
totale tijdsduur: 48:54
zoeken in:
avatar van WoNa
4,0
Luisteren naar Sweet Sally Sad Departure kan een overdonderende ervaring zijn. Tegen alle trends in komt The Stream met een conceptalbum, wellicht zelfs een rock opera. In het tweede nummer slaat iemand de deur achter zich dicht en daarna vervolgen wij het verhaal van de stukgelopen relatie in alle vormen van verwerking, tot het moment dat er een zekere berusting ontstaat, die het begin is van een nieuw begin.

Muzikaal trekt The Stream bijna alles uit de kast. Een stevig rockgeluid kan veranderen in kamermuziek met piano. Verder komen violen, blazers, keyboards en vooral een paar hemels zingende dames op de achtergrond die het geluid zeer verfraaien, voorbij. Vele invloeden dus, maar die laat ik je graag zelf ontdekken. Begin met V.S. pop/rock eind jaren 70 en laat je van daaruit meevoeren door The Stream.

Dat maakt Sweet Sally Sad Departure tot een zeer gevarieerde plaat die de luisteraar succesvol langs verschillende sferen en gemoedstoestanden brengt. En passant laat The Stream zien hoeveel stijlen zij beheerst. Dat begint direct in 'Overture', waarin alle registers al open (en weer dicht) gaan en de hele plaat soort van in samengebald zit.

Dit album kenmerkt zich door een uitzonderlijk hoog ambitieniveau en dat maakt The Stream volledig waar. Als ik dan een minpunt moet noemen dan is het de Engelse uitspraak van de zanger en dat niet alles 100% origineel klinkt. Dit wordt echter meer dan ruimschoots gecompenseerd door het gebodene. **** Dus, met een kans op groei in de toekomst.

Het hele verhaal staat hier op WoNoBlog.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:10 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:10 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.