MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Rita Coolidge - Safe in the Arms of Time (2018)

mijn stem
3,50 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Country
Label: Blue Élan

  1. Satisfied (4:19)
  2. Doing Fine Without You (4:12)
  3. Walking on Water (3:45)

    met Keb' Mo'

  4. Spirit World (4:27)
  5. The Things We Carry (4:26)
  6. Naked All Night (5:25)
  7. Van Gogh (4:28)
  8. Rainbow (3:37)
  9. Over You (4:24)
  10. We Are Blood (4:02)
  11. You Can Fall in Love (4:33)
  12. Please Grow Old with Me (3:30)
totale tijdsduur: 51:08
zoeken in:
avatar van johans
3,5
Mijn recensie op het Altcountryforum.nl

Eerlijk gezegd ben ik haar na het succesvolle album “Anytime…Anywhere” (1977) uit het oog verloren, al heeft ze daarna nog talloze platen uitgebracht. De in Nashville, Tennessee geboren Rita Coolidge, ook wel bekend als de ‘Delta Lady’, die in een ver verleden als achtergrondzangeres actief was bij Delany & Bromlett. Tevens werkte ze onder meer samen met Boz Scaggs, Eric Clapton, Dave Mason, en Leon Russell alvorens zij in 1970 een platencontract tekende bij A & M Records. Drie jaar na het overlijden van haar zus en de langverwachte biografie van de 73-jarige zangeres keert zij terug naar haar roots met een nieuwe plaat vol diepe emoties en de kracht van de liefde. Muzikaal met een vette knipoog naar de jaren zeventig. Opgenomen in dezelfde studio (Sunset Sound Recorders) als haar gelijknamige debuutplaat uit 1970.

Op “Safe In The Arms Of Time”, het achttiende wapenfeit uit de lange carrière van Rita Coolidge, staat nog altijd het warme stemgeluid centraal, dat haar zo kenmerkend maakt. Onder productionele leiding van Ross Hogarth (Bonnie Tyler, The Doobie Brothers) en met een waar sterrenteam aan muzikanten onder wie David Grissom, Bob Glaub, Brian MacLeod en John Thomas schittert Rita met stijlelementen uit de folk, rock en americana. Een prima album met een ontluikend gevoel voor melodie, smaakvolle instrumentatie en lichtvoetige arrangementen. “Safe In The Arms Of Time” is een plaat waarop je kan wegmijmeren op haar zelfgeschreven werk en de bijdragen van Graham Nash, Keb’ Mo en Chris Stapleton.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.