MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Fates Warning - Live Over Europe (2018)

mijn stem
4,47 (16)
16 stemmen

Verenigde Staten
Metal
Label: Inside Out

  1. From the Rooftops (7:45)
  2. Life in Still Water (5:11)
  3. One (4:35)
  4. Pale Fire (4:10)
  5. Seven Stars (5:40)
  6. SOS (4:27)
  7. Pieces of Me (3:57)
  8. Firefly (5:04)
  9. The Light and Shade of Things (9:26)
  10. Wish (4:22)
  11. Another Perfect Day (4:18)
  12. Silent Cries (3:31)
  13. And Yet It Moves (14:05)
  14. Still Remains (15:06)
  15. Nothing Left to Say (7:13)
  16. Acquiescence (4:21)
  17. The Eleventh Hour (8:12)
  18. Point of View (5:00)
  19. Falling (1:49)
  20. A Pleasant Shade of Gray, Pt. IX (4:17)
  21. Through Different Eyes (4:11)
  22. Monument (6:04)
  23. Eye to Eye (5:00)
totale tijdsduur: 2:17:44
zoeken in:
avatar van Sir Spamalot
4,5
Sir Spamalot (crew)
Ook eentje om naar uit te kijken en mijn favoriete format, de double live album met weliswaar opnames van verschillende optredens.

Meer info: Fates Warning To Release 'Live Over Europe' Album In June - Blabbermouth.net.

En nog meer info: INSIDE OUT MUSIC - Fates Warning: : announce "Live Over Europe" album release! - insideoutmusic.com.


avatar van Zagato
4,5


Klinkt toch weer lekker, spijt dat ik ze niet ben gaan bekijken.

avatar van buso
4,5
Eerste luisterbeurt achter de rug en dit klinkt toch wel heel goed. De muzikanten zijn top en Alder is goed bij stem. Mooie best-of ook van hun repertoire (met Alder weliswaar).

avatar van pos
5,0
pos
Gewoon uit respect voor deze band en deze geweldig klinkende live plaat gewoon gelijk maar de volle mep.

avatar van pos
5,0
pos
Dacht dat hier ook een dvd bij kwam, maar toch niet zo te zien. Erg jammer want dit was het perfecte moment geweest.

avatar van gigage
4,5
pos schreef:
Dacht dat hier ook een dvd bij kwam, maar toch niet zo te zien. Erg jammer want dit was het perfecte moment geweest.

Dat zal moeilijk gaan want het is een verzameling live songs uit 8 verschillende steden zo te lezen. De tracklist hier komt in ieder geval niet overeen met de toor setlist die ze in Nederland vier keer ten gehore hebben gebracht.
edit: oh, het is de 2018 leg van de tour, vandaar. Geen reden om m te laten liggen in ieder geval. (talking to myself)

avatar van pos
5,0
pos
gigage schreef:
Dat zal moeilijk gaan want het is een verzameling live songs uit 8 verschillende steden zo te lezen. De tracklist hier komt in ieder geval niet overeen met de toor setlist die ze in Nederland vier keer ten gehore hebben gebracht.
edit: oh, het is de 2018 leg van de tour, vandaar. Geen reden om m te laten liggen in ieder geval. (talking to myself)


Ja dat weet ik. Ik heb ze vorig jaar in Haarlem gezien en een show van bijvoorbeeld die tour was toch perfect geweest om als dvd erbij uit te brengen. Eventueel nog aangevuld met wat losse opnames van andere nummers.

avatar van gigage
4,5
Ja, das waar.

avatar van notsub
5,0
Deze verzameling live nummers van Fates Warning is er eentje om in te lijsten. Het ene hoogtepunt volgt op het andere en het valt ook direct op hoe sterk het laatste studio album was. Hier is het niet wachten op een "oud" nummer, alle songs delen gewoon echt mee in de feestvreugde. De band was duidelijk in topvorm en ik ben blij dat ik twee shows heb mogen zien. Deze CD's vervelen geen moment!

avatar van Edwynn
4,5
Fates Warning verloor ik een beetje uit het oog na FWX uit 2004 alweer. Niet omdat ik er klaar mee was. Nee, eigenlijk gewoon omdat er zoveel mooi spul verschijnt dat ik het amper kan bijhouden. Tijdens mijn vakantie stuitte ik echter op Live Over Europe.

En ik wilde graag een lang verhaal schrijven over wat er allemaal bij mij loskomt bij beluistering van dit recent verschenen document. Het lukt even niet want woorden schieten te kort. Alleen dat ik snel aan een klein inhaalslagje ga beginnen. Wat een band.

avatar van gigage
4,5
Ik waan me toch weer even op het balkonnetje van de Pul (Uden) want zo te horen zijn de zaaltjes waarin dit is opgenomen niet groter. Ik ging toen een beetje op de gok want op het laatste studio album na kende ik de band niet zo goed. Dat in tegenstelling tot het overige publiek die de songs zo mee kon zingen en doet vermoeden dat Fates Warning een solide maar niet al te grote fanbase heeft.
Het geluid van de zanger moet je wel liggen maar oh boy hij is wel erg stemvast en hoeft zich nergens te forceren. Wat een gemak.
De set destijds wijkt nogal af van deze release en dat stelt mij weer in staat om andere songs te ontdekken. Hoewel ik vruuger wel albums van ze geprobeerd heb is er toen niet veel blijven hangen. Dat zal dus nog wel even zijn tijd nodig hebben, schat ik zo.

avatar van Zagato
4,5
Heerlijke set list, oud en nieuw gecombineerd (hoewel de John Arch periode er wel heel bekaaid van af komt). Blijft toch een van mijn favoriete bands.Nu op spotify geluisterd maar dit album moet zeker in huis komen!

Ik las trouwens op Facebook dat Arch en Matheos weer samen een album gaan opnemen!

avatar van Edwynn
4,5
Beetje jammer is het wel dat het oude spul helemaal genegeerd wordt. Op Still Life hadden we nog Prelude To Ruin. Maar ja, Alder mijdt de hoge uithalen de pest. En we hadden Awaken ... Live ook al om ons aan te laven.

avatar van the crook
Daar waar Ray Alder zich met moeite staande hield bij Redemption, zo krachtig klinkt hij hier. Toch een frappant puntje....

De 5-dubbele vinyl variant heeft toch wel mijn voorkeur, maar dat wordt veel heen en weer lopen naar de platenspeler

avatar van Sir Spamalot
4,5
Sir Spamalot (crew)
Nou, vorige week heb ik hem kunnen kopen in de Mediamarkt in Oostakker of all places want ik wilde eens weg met de auto. De discografie van Fates Warning "ken" ik nog niet goed genoeg maar ik beschouw mezelf toch altijd als een verkenner om dat goed gevoel te kunnen aanhouden. Hetzelfde gevoel krijg ik bij deze plaat. Het is niet het verslag van één optreden wat altijd mijn voorkeur geniet, maar daartegenover negen kwartier pure muziek van pure muzikanten, wat een geweldenaars samen en wat een geluid. Ray Alder doet het hier buitengewoon fantastisch, wat een zanger (en hij heeft een Duvel tegoed van de Sir hiervoor).

Wanneer ik eens de tijd kan nemen om hier echt eens voor te zitten, volgt meer (en meer sterren), maar het verheugt me enorm om na al die jaren semi ontwijking zo'n groep in mijn armen te kunnen sluiten. Dit zijn de vaandeldragers van de Progressieve Metal, voorheen in de schaduw van Queensrÿche, Dream Theater en consoorten, nu volop in de gouden zonneschijn.

avatar van Sir Spamalot
4,5
Sir Spamalot (crew)
Ah, is mijn vorig bericht op 22 februari 2019 alweer toch nog ergens goed voor maar tevens verwondert het mij dat er in dik vier jaar nadien geen berichten zijn gekomen bij dit fantastisch livealbum (en slechts vijf stemmen). Sindsdien heb ik een hele rits albums van Fates Warning tot en met Theories of Flight uit 2016 van flinke ladingen sterren en reviews voorzien. Inderdaad, ik heb er flink mijn tijd voor genomen om zo ver te geraken bij deze.

Live Over Europe is het verslag van een korte Europese toer voor het album Theories of Flight langs negen steden tussen 18 en 27 januari 2018: Essen en Aschaffenburg (Duitsland), Milaan en Rome (Italië), Ljubljana (Slovenië), Budapest (Hongarije), Belgrado (Servië), Thessaloniki en Athene (Griekenland). Enkel van het optreden in Essen staan hier geen opnames op, maar het klinkt als één geheel. Ik heb het nagekeken: er werden tussen de 20 en 24 nummers gespeeld, waarbij de volgorde der nummers veelal overkomt met de tracklist op Live Over Europe, kleine veranderingen in de setlist niet nagelaten.

En ze weten ze uit te kiezen, de heren Ray Alder (zang), Jim Matheos (gitaar), Joey Vera (bass), Bobby Jarzombek (drums) en Michael Abdow (gitaar). Alle negen albums vanaf No Exit tot en met Theories of Flight zijn hierop vertegenwoordigd met 1 tot 4 nummers, vaak gaat het om nummers die ik als favoriet op de respectievelijke studioalbums heb aangevinkt, dus ik kan niet klagen over de songkeuze.

Ik kan nog minder klagen over de uitvoering hiervan, hier en daar een scherper randje, hier en daar een ruwer doch zuiver zingende Ray Alder maar altijd op een zeer hoog niveau. In een studio kun je alles, op een podium moet je het doen voor een kritisch publiek van veelal proggers. Dan moet ik hierop favorieten aanvinken op een album met haast al mijn favorieten? Pff, vooruit: From the Rooftops, Seven Stars, The Light and Shade of Things, The Eleventh Hour en Monument. Ik had ze allemaal kunnen kiezen.

Ook ik weet niet wat de toekomst inhoudt voor Fates Warning, ik meen ergens al gelezen te hebben dat Jim Matheos geen nieuwe Fates Warning albums meer gaat maken, maar goed, zolang hij dit niet officieel bevestigt, blijft het koffiedik kijken want er is al eens een pauze van negen jaar geweest, ze worden er ook niet jonger op. Hoe dan ook laten ze een nu al indrukwekkend aantal kwalitatief hoogstaande albums na. Hun recentste album Long Day Good Night uit 2020 komt nu in mijn vizier, maar ik heb ook nog Awaken the Guardian Live (met vorige zanger John Arch) op het menu staan. Mr. Alder, die beloofde Duvel staat nog altijd klaar!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.