MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Maisha - There Is a Place (2018)

mijn stem
4,05 (28)
28 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Jazz
Label: Brownswood

  1. Osiris (11:49)
  2. Azure (9:49)
  3. Eaglehurst / The Palace (7:59)
  4. Kaa (10:22)
  5. There Is a Place (4:37)
totale tijdsduur: 44:36
zoeken in:
avatar
Mssr Renard
Wow.

Wat een prachtige plaat. Een ontzettend knappe mix van afrobeat, jazzrockfusion, jazz, rock, zenfunk en noem maar op.

Zelfs progrockers moeten dit kunnen lusten. Dit klinkt als een wonderlijke mix van het beste van Uzva, Jade Warriot, Fela Kuti en Mahavishnu Orchestra. Wereldmuziek met een flinke jazzfusion-saus en prachtig fluit, sax, piano en gitaarspel. Dit alles ondersteund door creatieve ritmes met allerlei percussie-instrumenten. En als dat nog niet voldoende is, wordt de band ook nog ondersteund door een stijkersectie. Dit geeft het ook nog eens een oosters tintje.

De dynamiek en opbouw is weergaloos. De muziek sleept je door allerlei emoties en hoogtepunten heen. Zelden zoiets prachtigs en compleets gehoord. En gezien de hoge score van deze plaat zijn andere users het met me eens.

Dit sextet (of septet) is echt een ontdekking. Ik zal dit live willen zien.

avatar
Mssr Renard
Ik kan er niet over uit hoe goed deze plaat. Het talent van alle afzonderlijke solisten stroomt door de hele plaat als een wilde rivier.

Drummer Jake Long is de bandleider en heeft een aantal erg goede composities geschreven en weet ook heel goed wie hij om zich heen moet verzamelen.

Bezetting:
Jake Long (drums, arrangementen, productie)
Nubya Garcia (fluit, sax)
Shirley Tetteh (gitaar)
Amané Suganami (toetsen)
Twm Dylan (bas)
Tim Doyle en Yahael Camara-Onono (percussie)

Van de talenten en het meesterschap van Jake, Nubya en Shirley waren we met zn allen allang op de hoogte, maar Amané Suganami is een weergaloze pianist, waar ik wel meer van zou willen horen.

avatar
Mssr Renard
Ik ben nog steeds de enige die bij deze magistrale plaat heeft gereageerd, maar dat maakt niet uit.

Ik vind deze plaat zo ontzettend goed, dat ik bijna bang ben dat mensen deze gaan reviewen en dat er dan lage scores worden uitgedeeld. Het gemiddelde cijfer geeft mij in elk geval een goed gevoel. Als er nog een twintigste stem bij komt, dan wordt deze plaat ook in de toplijsten zichtbaar.

Hoe dan ook, is Maisha voor mij één van de meest veelbelovende bands van het nieuwe millenium (samen met nog wat anderen), met name binnen het afrojazz-genre. In elk geval kan ik die zin ook Kokoroko, Nubya Garcia en Yazz Ahmed noemen. De invloeden van deze plaat reiken trouwens verder dan de afrojazz/afrobeat, want er zijn duidelijk ook midden-oosterse en Japanse invloeden te bespeuren.

Prachtig artwork waarvan ik heb begrepen dat het gebaseerd is op de tuin waarin bandleider/componist/drummer Jake Long rondliep om tot inspiratie te komen.

avatar
Mssr Renard
Erg goede live performance van vóór deze plaat uitkwam. In elk geval nog met Nubya Garcia op sax en fluit:
Maisha Boiler Room London Live Performance - YouTube

avatar
wvernooij
Ik vind het ook een geweldige plaat Mssr Renard

avatar
Mssr Renard
Mijn vrouw is jarig en mag het hele weekend zelf muziek uitkiezen en opzetten, want meestal ben ik zo brutaal om dat te bepalen.

En dan kiest zij gewoon deze fabeltastische plaat. Misschien wel de beste plaat van de afgelopen 20 jaar. Zo heerlijk, die nieuwe stroming aan spiritual jazz en afrojazz van de laatste jaren.

avatar van Minneapolis
4,5
Deze had ik al even op het oog en omdat het album groeide per draaibeurt (geen zwakke nummers overbleven) heb ik het gisteren maar aangeschaft, samen met Quiet Dawn – Human Being: The Short Story of The Reed (EP met mooi artwork).
There is a place swingt en de fusion van stijlen, met name afro, spreekt mij erg aan.

avatar
Mssr Renard
Minneapolis schreef:

There is a place swingt en de fusion van stijlen, met name afro, spreekt mij erg aan.


Aan de debuut-EP van Kokoroko kun je dan ook geen buil vallen.

avatar van ABDrums
4,5
Wat een belachelijk goede plaat is dit zeg. Eigenlijk ben ik pas sinds vandaag echt op de jazz-tour gegaan, maar gevoelsmatig is dit toch wel de hedendaagse crème-de-la-crème waar ik naar zit te luisteren.

Hier ga ik de komende tijd nog heel, heel veel plezier aan beleven in ieder geval. Wat is het toch prachtig om zo nieuwe muziek te kunnen ontdekken.

avatar
Mssr Renard
ABDrums schreef:
Wat een belachelijk goede plaat is dit zeg. Eigenlijk ben ik pas sinds vandaag echt op de jazz-tour gegaan, maar gevoelsmatig is dit toch wel de hedendaagse crème-de-la-crème waar ik naar zit te luisteren.

Hier ga ik de komende tijd nog heel, heel veel plezier aan beleven in ieder geval. Wat is het toch prachtig om zo nieuwe muziek te kunnen ontdekken.


Deze plaat heeft wel wat jazz-invloeden (Pharaoh Sanders, Coltrane) maar is ook voornamelijk een afrobeat-plaat. Afrobeat is een genre op zichzelf, en is vaak heel opzwepend. Een andere moderne, britse Afrobeat-band is Kokoroko. Hun debuut-ep is erg gaaf.

Deze van Maisha vind ik buitenaards mooi trouwens.

avatar van ABDrums
4,5
Het debuut van Kokoroko staat ook op de lijst!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.