MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

John Prine & Mac Wiseman - Standard Songs for Average People (2007)

mijn stem
3,19 (8)
8 stemmen

Verenigde Staten
Country / Roots
Label: Oh Boy

  1. Blue Eyed Elaine (2:34)
  2. Don't Be Ashamed of Your Age (2:26)
  3. I Forgot to Remember to Forget (3:01)
  4. I Love You Because (4:22)
  5. Pistol Packin' Mama (2:43)
  6. Saginaw, Michigan (2:55)
  7. Old Dogs, Children and Watermelon Wine (4:36)
  8. Old Cape Cod (2:25)
  9. Death of Floyd Collins (3:25)
  10. The Blue Side of Lonesome (4:09)
  11. In the Garden (3:08)
  12. Just the Other Side of Nowhere (2:36)
  13. Old Rugged Cross (3:31)
  14. Where the Blue of the Night (3:01)
totale tijdsduur: 44:52
zoeken in:
avatar van potjandosie
3,5
het idee voor dit duetalbum was afkomstig van Jack "Cowboy" Clement, een Amerikaans zanger, songwriter en muziekproducent die o.a. met Johnny Cash en Elvis Presley werkte. aangezien mijn favoriete singer/songwriter John Prine op dit album meedoet, besloot ik destijds dit album aan te schaffen. de vriendelijke, warme stem van Mac Wiseman smelt hier fijn samen met de wat rasperige stem van John Prine, die op dit album prima bij stem is. het muzikale spectrum is breed, van pure country & western, folk, rustige rockabilly tot bluegrass. het zijn allemaal nummers die ooit in een grijs verleden hits waren in de U.S.A. je kunt het laid back of easy listening noemen. het kabbelt allemaal voort, maar op een lekkere manier en ja, af en toe ook mierzoet zoals "I Forgot To Remember To Forget"(ooit een hit voor Elvis Presley) en het aloude "I Love You Because".
"Blue Eyed Elaine", "Pistol Packin Mama" rockt zowaar een beetje, en het uptempo "Saginaw Michigan"( een oude hit van Lefty Frizzell) zijn prima nummers. hoogtepunt is de prachtige ballad "Old Rugged Cross", maar er staat ook een dieptepunt op in de vorm van "Where the Blue of the Night" (een evergreen hit voor Bing Crosby). mag het album bij tijd en wijle graag opzetten. muziek waar niemand aanstoot aan kan nemen. album werd geproduceerd door John Prine en David Ferguson, recorded at the Butcher Shoppe, Nashville, Tennessee.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.