MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Joep Beving - Henosis (2019)

mijn stem
3,66 (19)
19 stemmen

Nederland
Neoklassiek / Electronic
Label: Deutsche Grammophon

  1. Unus Mundus (4:18)
  2. Into the Dark Blue (3:38)
  3. Whales (2:11)
  4. Sirius (1:35)
  5. Shepherd (7:21)
  6. Orvonton (5:02)
  7. Sol and Luna (5:51)
  8. Klangfall (6:14)
  9. Philemon (3:00)
  10. Noumenon (5:37)
  11. Saudade da Gaia (3:58)
  12. Apophis (7:04)

    met Maarten Vos

  13. Aeon (5:48)
  14. Implikigo (2:25)
  15. Venus (3:54)
  16. Anima (2:38)
  17. Adrift in Aether (4:04)
  18. The One as Two (5:15)

    met Maarten Vos

  19. Henosis (6:44)
  20. Anamnesis (3:36)
  21. Nebula (8:56)

    met Maarten Vos

  22. Morpheus' Dream (2:15)
totale tijdsduur: 1:41:24
zoeken in:
avatar van Ducoz
4,0
De november kou kruipt weer over het land, de dagen zijn kort -en worden nog steeds korter- en de vergezichten die de polder zo idyllisch herbergt zijn heiig, alvorens de nacht zijn intreden doet. Tevens de periode dat Ducoz, ieder jaar maar weer, naar zijn ambient platen grijpt.

Daar er nog geen enkel bericht bij deze langspeler van Joep Beving zijn geplaatst, doet vermoeden dat de hype die een aantal jaar geleden rondom Beving ontstond weer is gaan liggen. De plaat scoort niet uitermate goed, zo op het gemiddelde afgaande een 7.5 a 7.6. Nog altijd vrij goed.

Mijn gedachten hinken op 2 of 3 punten, alvorens ik mij mee laat voeren en weg zink in de grauwe massa die aan me voorbij schiet, de koude lucht die langs mijn gezicht blaast en de spaarzame straatlantaarns hier de weg wijzen.

De plaat duurt enorm lang. Opzich is dat niet zo'n euvel, maar ergens misschien een beetje teveel van het goede. Daarnaast staan er tussen de pianostukken ook samenwerkingen met Maarten Vos, die allen een stuk sferischer en spannender zijn dan het gros dat Beving alleen speelt. De stijl van Beving ligt heel erg in het verlengde van bijvoorbeeld een Nils Frahm of de bekendste uitvoerende van het werk van Satie. Dat is niet erg, want wat we horen is erg goed. Maar daarmee ook niet uniek.

Een prima soundtrack voor een fietstocht of wandeling door de polder.

avatar van nikon42
4,5
Ik vind dit een slechte kopie van het origineel dat Keith Jarrett heet. Aardig gedaan, dat wel.

avatar van nikon42
4,5
Ik kom terug op mijn vorig bericht. Na vele luister beurten en persoonlijke omstandigheden bevalt me dit véél beter. Een dosis neo klassiek, maar ook Max Richter en Nils Frahm, allemaal in mijn straatje. Toch ook wel minder Keith zoals ik eerder meende te horen

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.