MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

John Gordon - Step by Step (1976)

mijn stem
geen stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Strata-East

  1. Step by Step (10:45)
  2. P & G Inc. (4:52)
  3. Dance of the Ymas (5:10)
  4. No Tricks / No Gimmicks (5:30)
  5. Making Memories (8:04)
  6. Activity (5:46)
totale tijdsduur: 40:07
zoeken in:
avatar
Soledad
Met: John Gordon (trombone), Charles Sullivan (trumpet), Roland Alexander (tenor, soprano sax & flute), Stanley Cowell (piano), Lisle Atkinson (bass), Andrew Cyrille (drums)

Mooi en toegankelijk plaatje uit het Strata-East oeuvre. John Gordon is een voor mij totaal onbekende op de trombone in de jazz. Daarnaast is de trombone niet echt mijn voorkeursinstrument dus de kans was klein dat ik deze zou meepikken. Maar de plaat bevind zich in de Strata-East catalogus dus dat is een eerste lokpunt dat mijn aandacht trekt. Dan de band: dat is puntje twee natuurlijk. Sullivan is een uitstekende trompettist uit de jaren '70 'spiritual jazz' scene. Cowell is de uitstekende huispianist van Strata en Cyrille is één van de betere freejazz drummers. Dan komt deze ook nog eens uit op het uitstekende reissue label: Pure Pleasure Records... Dan ben ik toch wel bereid een gokje te wagen.

En dat gokje heeft prima uitgepakt al zeg het zelf. Als zijn dit soort releases natuurlijk wel wat prijzig voor een plaat die uiteindelijk 4 sterren scoort maar toch: ik geniet er van. De tracks zijn een mengelmoes van Postbop, hardbop en mainstream jazz. De plaat is heel erg toegankelijk maar nergens. De composities zijn stuk voor stuk origineel en pakkend. De baslijnen van de onbekende Atkinson swingen subtiel en leggen met de drums van Cyrille een prettige basis voor de band. Cowell staat als een huis en Alexander blijkt een prima saxofonist te zijn. Gordon speelt oké maar springt er niet echt uit op zijn eigen sessie. Charles Sullivan doet dat wel. Heerlijke trompettist die uitstekend de interactie op zoekt met de rest van de band. Niet heel dominant aanwezig maar dat past hier uitstekend.

Toegegeven: echt weggeblazen ben ik niet. Maar lekker is deze plaat wel en het blijft fijn om op deze manier weer verrast te worden door een onbekende artiest. Deze pak ik vast nog wel een paar keer uit de kast. Oh en: 'Pure Pleasure Records'.... wat een geluid, wat een kwaliteit. Spiegelglad vinyl, geen kraakje te horen en heerlijk warm geluid.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.