MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Iron Maiden - Running Free / Run to the Hills (1990)

mijn stem
3,84 (29)
29 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: EMI

  1. Running Free [Live] (3:28)
  2. Sanctuary [Live] (4:41)
  3. Murders in the Rue Morgue [Live] (4:33)
  4. Run to the Hills [Live] (4:06)
  5. Phantom of the Opera [Live] (7:28)
  6. Losfer Words (Big 'Orra) [Live] (4:16)
  7. Listen with Nicko! Part VII (11:54)
totale tijdsduur: 40:26
zoeken in:
avatar van manontheedge
4,5
Murders in the Rue morque Live: een woord GEWELDIG

Zoals bruce zelf zegt: a little surprise for you (JA, een killer van een song!!!)

en natuurlijk PHANTOM LIVE!!! smullen

avatar van Kef
5,0
Kef
Inderdaad deze live versies van Murders en Phantom zijn super gaaf geweldig. Losfer Words wordt trouwens ook prima uitgevoerd.
Hulde!

avatar van echoes
Phantom of the Opera in een werkelijk sublieme uitvoering! Eeuwig zonde dat ze dat nummer relatief zo weinig gespeeld hebben tijdens hun loopbaan.

avatar van Edwynn
Deel 7 uit de First Ten Years serie zoals Iron Maiden die in 1990 op de markt bracht.
Het bestaat uit de Running Free en de Run To the Hills singles. Deze twee singles werden in 1985 van het fameuze Live After Death live-album getrokken.

Running Free is in feite dezelfde versie als die van de dubbelaar. Alleen het meezinggedeelte is er tussenuit gehaald. Zo verscheen het aanvankelijk ook op de cd persingen van Live After Death.

Sanctuary haalde Live After Death niet. En dat is stom. Het stond wel op de VHS. Aan de andere kant moet je als artiest redenen geven waarom adepten singles gaan kopen. Dit is een hele legitieme.

Murders In The Rue Morge is een zogenaamde 'swap' song. Het werd slechts op enkele shows ten gehore gebracht en ook dat is stom. Want deze opname, gemaakt in de Hammersmith Odeon in Londen rockt als de neten. De uitvoering is niet zo gaaf als op Beast Over Hammersmith. Niettemin schopt het nummer onmetelijke konten.

De versie Run To The Hills is de versie zoals die ook op Live After Death staat. Een nummer uit de reguliere setlist.

Phantom Of The Opera was ook een 'swap' song. Maar die haalde Live After Death dan weer wel. Ook weer uit de Hammersmith Odeon. Precies dezelfde versie als de LP versie.

Losfer Words stond ook in de reguliere setlist, maar dat nummer haalde Live After Death niet. Dat vind ik meer dan terecht want het is een nietszeggende rukinstrumental. Niets meer en niets minder. Liever twee keer Hallowed Be Thy Name dan één keer Losfer Words. Het was uw povere argument om de Run To The Hills single aan te schaffen terwijl u Live After Death al in uw kast had staan. Tja. Het artwork was gelukkig wel weer gaaf. Zullen we maar zeggen.

Op Listen With Nicko zet Nicko McBrain op zijn eigen gevatte Britse wijze de achtergronden van deze singles uiteen. In ieder geval eenmaal luisteren, is beslist aan te raden.

avatar van vielip
Wat mij betreft waren juist Losfer words, Sanctuary en Murders in the rue morgue om deze aan te schaffen! Met de dubbel lp en dus deze maxi's had je alles wat tijdens de World slavery tour gespeeld is op vinyl of cd in huis bij mijn weten. En Losfer words vind ik totaal geen nietszeggende rukinstrumental. Heb het altijd prima kunnen horen tussen al het andere Powerslave geweld. Al moet ik toegeven dat ik, als ik mocht kiezen, liever Flash of the blade, The duellists of Back in the village op de setlist had gehad van dat album.

avatar van Faalhaas
Losfer Words is een typisch b-kant nummer. Grappig om eens te horen op een singletje, maar geen Maidenwaardig albummateriaal. Is mijn mening dan he.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.