Erg sterk live-album van Ahab, dat bestaat uit vijf songs van debuutalbum
The Call of the Wretched Sea uit 2006. Het verhaal dat
Edwynn hierboven uit de doeken doet, heb ik ook gelezen; in die optiek zou je het zelfs als een zuivere toevalstreffer kunnen beschouwen. Nu ja, de liefhebber doet er maar zijn voordeel mee, denk ik dan.
Vijf songs van dat overdonderende debuutalbum dus, ik kan me enkel inbeelden dat een integrale live-uitvoering van het gehele album nog beter was geweest. Die nummers staan zo al als een onverwoestbaar bastion, live blijken ze minstens even indrukwekkend uit de verf te komen. Deze nautical funeral doom (een subgenre dat Ahab zelf vestigde) is bijzonder sfeervol, robuust en zwaar. De extra lange versie van
The Hunt aan het eind is dan misschien nog het meest indrukwekkend, maar dit is gewoon, van kop tot staart, een walvis van een plaat.
4,5 sterren