MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Frank Rosolino - Free for All (1986)

mijn stem
geen stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Specialty

  1. Love for Sale (5:33)
  2. Twilight (3:51)
  3. Don't Take Your Love from Me (5:27)
  4. Chrisdee (4:29)
  5. Stardust (5:05)
  6. Free for All (8:02)
  7. No Greater Love (2:55)
  8. Sneakyoso (6:55)
totale tijdsduur: 42:17
zoeken in:
avatar
Mssr Renard
Dit betreft opnamen uit 1958, met een fijne line-up. Naast Rosolino op trombone: Harold Land op tenor, Victor Feldman op piano, Leroy Vinnegar op bas en Stan Levey op drums.

In 1978 schiet Rosolino in een depressive bui zijn zonen neer terwijl ze sliepen en pleegt dan zelfmoord. Eén zoon overleeft de aanslag, de ander en Frank zelf niet. Een krankzinnig en tragisch einde van verder interessante muzikant, die in tal van big bands speelde en opnam met grootheden als Quincy Jones.

Rosolino nam een aantal platen onder zijn eigen naam op, waarvan deze het hoogst staat aangeschreven. Er staan ook zeker wat vlugge en soepele solo's op van Rosolino. Ook Harold heeft een aantal fijne solo's.

Ik kende Rosolino niet en ondanks het nare verhaal omtrent zijn einde, ben ik wel benieuwd naar ander werk van hem. Het kwintet-album uit 1957 wordt ook getipt als interessant.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.