MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Martyn Joseph - Tangled Souls (1998)

mijn stem
4,00 (2)
2 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Folk
Label: Grapevine

  1. Somewhere in America (3:54)
  2. Strange Way (4:56)
  3. What a Day What a Universe (3:45)
  4. Better Than That (3:43)
  5. In Between Rounds Girl (2:38)
  6. I Don't Know Why (3:29)
  7. Love the Light in You (3:56)
  8. My Love My Life (3:19)
  9. I Feel Your Pleasure (1:15)
  10. Sing to My Soul (3:54)
  11. The Tail of the World (3:40)
  12. Tomorrow (1:36)
totale tijdsduur: 40:05
zoeken in:
avatar
4,0
Martyn Joseph heeft een groot platenlabel verlaten en voor twee platen is hij bij het veel kleinere The Grapevine Label terecht gekomen. Daarna breekt hij geheel met alle platenlabels en geeft zijn platen zelf uit. The Welshman zal zeer waarschijnlijk bij dit folklabel meer vrijheid hebben gekregen en dat is ook wel te horen. Het is een redelijk introverte folk plaat geworden met de karakteristieke gruizige stem van Martyn Joseph als middelpunt. Deze plaat is redelijk moeilijk verkrijgbaar, dus ik was blij dat ik deze voor een paar euro op marktplaats aan kon schaffen.
Nu is Martyn Joseph jammer genoeg maar bij een klein select gezelschap bekend. En dat is jammer, zeker live is het een waar genot om deze man te beluisteren. Martyn Joseph koppelt mooie melodieën aan persoonlijke en maatschappelijke aspecten. De eerste platen werden nog door gospel label Myrrh uitgegeven , maar ik denk dat hij daar toch te uitgesproken voor was. net als Bruce Cockburn is zijn inspiratiebron wel het (progressieve) christendom en durft maatschappelijke misstanden aan te kaarten. Maar daar tussen door ook prachtige persoonlijke verhalen. Want dat s hij , een verhalenverteller pur sang. Sing to my soul is zoń prachtig persoonlijk liedje.
Echt Martyn Joseph, dus echt weer kwaliteit.

avatar van gaucho
4,0
Ik heb ook een paar albums van hem, eigenlijk vooral uit zijn vroege periode, toen hij nog bij die christelijke labels zat. Die eerste vier die hier op MusicMeter staan, zie ik net, plus een dubbele verzamelaar die niet op de site staat.
Daarvan vind ik deze, samen met An aching and a longing de beste. Moet zeggen dat het lang geleden is dat ik deze heb gedraaid. Maar op de albums die ik heb, staat zijn muziek garant voor kwaliteit. Heerlijke luistermuziek, al vind ik het wel prettig als hij een complete band achter zich heeft. Die geeft toch wat muzikale accenten en meer variatie. Ik heb ook een album van hem, Far from silent, waarop hij vrijwel alleen musiceert, maar dat wordt op den duur toch een lange zit, ondanks de onmiskenbare kwaliteit.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:12 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:12 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.