MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Dickey Betts - Live from the Lone Star Roadhouse, New York NY January 11, 1988 (2018)

mijn stem
geen stemmen

Verenigde Staten
Blues / Rock
Label: RockBeat

  1. Blue Sky (8:33)
  2. In Memory of Elizabeth Reed (14:30)
  3. Duane's Tune (6:40)
  4. Jessica (14:41)
  5. Statesboro Blues (7:16)

    met Rick Derringer

  6. One Way Out (9:23)

    met Rick Derringer

  7. Rock N' Roll Hoochie Koo (5:04)

    met Rick Derringer

  8. Spoonful (9:49)

    met Mick Taylor en Jack Bruce

  9. Southbound (10:06)

    met Rick Derringer, Mick Taylor en Jack Bruce

totale tijdsduur: 1:26:02
zoeken in:
avatar
Mssr Renard
Erg fijne liveplaat, die naar bootleg neigt, maar tegenwoordig is dat steeds minder duidelijk.
Deze is dus dan ook gewoon bij de platenzaken te bestellen. Ik weet niet of Dickey deze heeft goedgekeurd.

Eigenlijk is deze plaat opgenomen door de Dickey Betts Band (uit de tijd van Pattern Disruptive). De band bestaat dan ook uit: Dickey Betts, Warren Heynes, Johhny Neel, Marty Privette en Matt Abts.
Een erg interessante line-up omdat Haynes en Neel, samen met Betts bij de Allman Brothers-reunie zullen gaan behoren en Matt Abts later met Haynes met Gov't Mule platen gaan maken.

Op deze livedubbelaar worden eigenlijk alleen maar Allmans-nummers gespeeld. Alleen Duane's Tune is een nummer van Pattern Disruptive. Het is wel een meer hardrock-variant van Allman Brothers met het stevige drumwerk en dubbel-leadwerk van Betts en Haynes.

Om het allemaal nog steviger en rockender te maken spelen Rick Derringer, Mick Taylor en Jack Bruce ook mee op een aantal songs (Rick Derringer: Statesboro Blues, One Way Out, Rock 'n' Roll Hoochie Koo, Bruce/Taylor: Spoonful en Bruce/Taylor/Derringer; Southbound). Wat dit ook een beetje een all-star-jam-concert maakt. Het is allemaal op het eind wel een beetje heel veel van alles, maar ook goed om te horen dat er ook in 1988 nog wel eens goed gejamd werd.

Leuke discrepantie (waar ik niet zo snel uitkom): Er zijn twee hoezen, waarbij de lp-hoes aangeeft dat het concert 1 november 1988 (01-11-1988) was en de digitale hoes (streamingservice) die aangeeft dat het concert 11 januari 1988 (11-01-1988) was. Ik kom er niet uit, want het web leert mij niets extra's. Wellicht dat de biografiëen die ik heb van Allman Brothers wat licht op de situatie kunnen schijnen.

Voor Allman Brothers-liefhebbers en ook Gov't Mule en Dick Betts-fans is dit echt verplichte kost. De plaat is gewoon te streamen en ik zal de streaminglinks proberen toe te voegen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.