MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Soft Machine - British Tour '75 (2005)

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Verenigd Koninkrijk
Jazz / Rock
Label: Major League

  1. Bundles (3:17)
  2. Land of the Bag Snake (4:01)
  3. Out of Season (6:13)
  4. The Man Who Waved at Trains (6:15)
  5. JVH (4:12)
  6. The Floating World (1:12)
  7. Ban-Ban Caliban (9:53)
  8. Sideburn (10:21)
  9. Hazard Profile, Pt. 1 (6:12)
  10. Hazard Profile, Pt. 2 (1:41)
  11. Hazard Profile, Pt. 3 (0:24)
  12. Hazard Profile, Pt. 4 (1:39)
  13. Hazard Profile, Pt. 5 (4:14)
  14. Song of Aeolus (3:58)
  15. Sign of Five (14:45)
totale tijdsduur: 1:18:17
zoeken in:
avatar
Mssr Renard
Deze liveplaat uit 1975 verschilt van Soft Machine - Floating World Live (2006) in die zin dat Holdsworth wel op Floating World speelt maar niet op British Tour '75. Holdsworth verliet de band namelijk direct ná het uitkomen van Bundles. De gitaarpartijen worden daarom gespeeld door diens opvolger John Etheridge. Overigens zijn deze opnamen van één optreden: Nottingham, 11 oktober 1975, terwijl de plaat titel doet vermoeden dat het van verschillende data is.

Ook hier weer een tien minuten durende drumsolo (Sideburn). Op Floating World heette de tienminuten durende drumso trouwens nog JSM.

JVH is Mike Ratledge die experimenteert met knopjes en toetsjes op zijn Lowrey orgel.
Leuk is verder dat Ban-Ban-Caliban (die op Softs staat) hier al een live-versie krijgt.
Verder krijgen we de volledige Hazard Profile, en dat is smullen. Song of Aeolus is trouwens ook een song die op Softs terecht zal komen.

Het laatste nummer is kwartier-durende live-improvisatie, en dat is prima, want het is 1975, en toen mocht dat gewoon allemaal nog.

Een lekkere Soft Machine jazzrockplaat van de periode Bundle-Softs. Ook hier trouwens een radio-opname, dus de geluidskwaliteit is weer zeer goed te noemen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.