MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Byard Lancaster - My Pure Joy (1992)

mijn stem
2,50 (1)
1 stem

Verenigde Staten
Jazz
Label: Black Fire

  1. Drummers from Ibadan (4:09)
  2. Philadelphia Savage (5:54)
  3. Sweet Evil (9:31)
  4. Lancaster Brand Notes (1:50)
  5. Newest Africa Cities (7:36)
  6. Jazz Lady (4:27)
  7. My Pure Joy (6:47)
  8. Sax-O-Phonics Science (4:26)
  9. What's That I Smell (7:50)
  10. Afro-Space (2:17)
  11. Drummers from Ibadan (4:09)
totale tijdsduur: 58:56
zoeken in:
avatar van Ataloona
2,5
Strut is al een tijdje bezig om verschillende platen (ooit in zeer beperkte oplage uitgebracht) van het kleine Black Fire-label opnieuw uit te brengen. De kwaliteit van die werkjes is nogal wisselend. Deze worp van Byard Lancaster is tot nu toe verreweg de minste van de re-issues. Begrijp mij niet verkeerd; de plaat begint an sich geweldig met een aantal sterke composities die een intrigerende mengelmoes vormen van westerse jazz tradities contra Afrikaanse en Indiaanse (poly-)ritmiek en folkmuziek. Echter zakt My Pure Joy daarna al gauw als een kaarthuis in elkaar met slappe aalgladde muzak en fusion dat niet zou misstaan als telefonisch wachtmuziekje van één of ander assuradeuren kantoor.

Soms zijn er wat goede ideeën te horen (zoals de solo-sax op de achtste compositie), maar die worden nergens overtuigend uitgewerkt en worden eigenlijk terstond gesaboteerd door de duffe sound. Tegen het einde van het album heeft fusioncompositie ''What Is That I Smell'' vervolgens nog wel wat peper in zich met zijn harde jazzrock gitaarsolo, maar valt juist daardoor uit de toon van het smooth jazzkarakter welke het album in de loop van zijn speelduur heeft gekregen. De compositie is zelf ook onevenwichtig met z'n ietwat rauwe gitaarsolo, maar tergende laidback blazers- en basbegeleiding. Nee, niet echt geslaagd dit.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:55 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:55 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.