menu

Supersister - Live in Scheveningen 1972 (2021)

mijn stem
4,20 (10)
10 stemmen

Nederland
Rock
Label: Soss

  1. Present from Nancy (7:48)
  2. Judy Goes on Holiday (9:16)
  3. Radio (2:21)
  4. Mexico (6:43)
  5. Pudding en Gisteren (32:02)
  6. Wow (11:46)
  7. Memories Are New (3:37)
  8. She Was Naked (3:51)
totale tijdsduur: 1:17:24
zoeken in:
Mssr Renard
Op deze (officieel door de band uitgebrachte) liveplaat uit 1972 zal zo'n beetje iedereen al zo bijna 50 jaar lang op hebben zitten wachten.

Het schijnt dat Wow wel al (als bonustrack meen ik mij te herinneren) op de 2on1 serie van 2 Supersisterplaten ergens in de jaren 90 op cd is terechtgekomen. Maar hier dan een hele show van de originele band in Scheveningen. Hoe gaaf is dat?

avatar van Don Cappuccino
4,5
Ik dank Mssr Renard voor zijn bericht bij dit album, want ik was niet op de hoogte dat deze live-CD zou verschijnen. Toen kwam ik er ook nog achter dat er een Supersister-biografie was verschenen, dus allebei maar eens aangeschaft en dus momenteel behoorlijk in de Supersister-sferen.

Voor het beluisteren van Live in Scheveningen 1972 zul je echt de CD moeten aanschaffen, want hij staat niet op de welbekende streamingdiensten. Het is toch wel een speciale release, aangezien het aantal uitgebrachte livetracks van Supersister uit de jaren '70 zeer beperkt is en al helemaal geen volledige registratie. Dit optreden werd opgenomen om ''het intelligente nummer'' Wow in een live-opname te vereeuwigen. Wow werd uitgebracht, maar de rest werd vergeten. Totdat er ten tijde van de research van de biografie erachter werd gekomen dat de tapes van het Scheveningen-optreden in Londen lagen. Deze zijn weer gerestaureerd en gemixt, 49 jaar na dato.

Ik vind het echt een fenomenale liveplaat die nu misschien wel mijn favoriete Supersister-release is. Het geluid is fantastisch, met een prachtige balans tussen moderne hoge geluidskwaliteit maar ook een oorspronkelijk livegeluid. De band moet hoorbaar heel even opwarmen in de openingsfase van Present from Nancy, maar daarna is Supersister echt in bloedvorm en brengt enorm bevlogen en energiek de set. Deze live-rendities zijn ook wel echt anders dan de studioversies, Radio stopt na het psychedelische bossanovastuk en het melige doowopstuk van Judy Goes on Holiday wordt ook achterwege gelaten. De overgang van Radio naar Mexico is echt vlekkeloos. De band klinkt vaak wat feller dan op de studioplaten en schuurt wat meer, iets waar ik erg blij van word. Vooral de uitvoering van Pudding en Gisteren laat mij echt watertanden. In de studioversie is het al mijn favoriete Supersister-nummer, maar hier wordt het naar nog een hoger niveau gestuwd waarbij de climaxen nog veel heftiger zijn met piepend en scheurend saxofoonwerk. Puur progrockgenot.

Ik kan zo nog meerdere nummers langs gaan, maar de conclusie is dat Live in Scheveningen 1972 echt zwaar de moeite waard is. De Supersister-fan van de eerste drie platen moet hier echt achteraan, maar ook de liefhebber van progrock in het algemeen. Deze registratie is namelijk weer een extra bevestiging dat Supersister een van mijn favoriete progrockbands is en compleet niet onderdeed voor zijn Britse stijlgenoten.

avatar van pescodicha
4,0
Fijn dat er nu ook een liveoptreden uit 1972 word uitgebracht van Supersister, we moesten het tot nu stellen met recentere opnames, dit is een heel degelijke opname... Pudding en Gisteren (32 minuten luistergenot) is echt de top! Begrijp alleen de heisa rond het nummer Wow niet... is eigenlijk het nummer dat mij het minst boeit

avatar van fredt
5,0
Geweldig, deze live-registratie en na al die jaren schitterend geremixed door de Edelgeboren Toetsenheer Stips himself! Brengt voor mij herinneringen terug aan andere concerten van Supersister uit die tijd, waaronder in het Openluchttheater in het Haagse Zuiderpark. Kippenvel toen en nu nog steeds... Deze cd is een mooie aanvulling op mijn Esoteric remasters (qua geluid een absolute musthave voor de Superfans!) van Present, Highest, Pudding en Iskander. Was niet meer makkelijk aan te komen, maar toch gelukt.

Gast
geplaatst: vandaag om 18:58 uur

geplaatst: vandaag om 18:58 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.