MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Papercuts - Baxter's Bliss EP (2021)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Verenigde Staten
Pop / Folk
Label: Psychic Friends

  1. A Dull Boy (3:56)
  2. Try Baxter's Bliss (3:52)
  3. When Will You Come Home (3:18)
  4. The Partisan (3:13)
  5. End Times Daily (2:39)
totale tijdsduur: 16:58
zoeken in:
avatar van jorro
4,0
Wat een mooie opener heeft deze EP! Alleen daarom al een reden om deze EP te koesteren. Try Baxter's Bliss is populairder zie ik op Spotify, maar ik beleef het echt anders, Voor het overige nog 3 prettige songs. Vooral The Partisan is fraai. Folk hoor ik er niet in. Lijkt me dat pop/rock een betere kwalificatie is.
Best een aardige kennismaking met Papercuts. Overig materiaal ga ik zeker nog beluisteren.
Een ruime 3,5*

avatar van jorro
4,0
De Amerikaanse indieformatie PaPerCuts bracht in 2021 de EP Baxter’s Bliss uit, een interessant muzikaal werk dat een luisterervaring biedt vol betoverende melodieën en weemoedige klanken. Laten we een diepere duik nemen in dit album en de nummers een voor een verkennen.

De EP opent met A Dull Boy, een nummer met een schitterende melodie en dromerige sfeer. Het is een aanstekelijke en meeslepende track die je moeiteloos meeneemt naar een wereld van introspectie en nostalgie. De combinatie van zachte gitaarakkoorden en etherische zang creëert een bijna hypnotiserende ambiance.

Vervolgens komt Try Baxter’s Bliss, een nummer dat, ondanks zijn langzame tempo, een krachtige emotionele impact heeft. De langzaam voortschrijdende ritmes en diepe, bezielde vocalen bouwen een intensiteit op die je niet loslaat. Het is een voorbeeld van hoe eenvoud soms het meest doeltreffend kan zijn in het overbrengen van gevoel.

When Will You Come Home biedt wederom een prachtige melodie, maar met een iets meer opgewekte toon dan de voorgaande tracks. Het nummer straalt een soort hoopvolle melancholie uit, waarbij de zang en instrumentatie perfect in balans zijn om een gevoel van verlangen en verwachting op te roepen.

De cover van Leonard Cohen’s The Partisan is een indrukwekkende toevoeging aan deze EP. PaPerCuts heeft ervoor gekozen om het tempo iets te vertragen, wat uitstekend past bij de diepgaande en poëtische tekst van het nummer. Het resultaat is een eerbiedige en toch unieke interpretatie die de luisteraar uitnodigt om de historische en emotionele lagen van het lied te herontdekken.

Ten slotte sluit de EP af met End Times Daily, een track die misschien niet zo opvallend is als de rest, maar toch een aardige melodie en een fijne afsluiting van het geheel biedt. Het is een passend slotakkoord dat de reis van deze EP op een bevredigende manier afrondt.

Baxter’s Bliss is een fraaie EP die de luisteraar een rijk palet aan geluiden en emoties biedt. PaPerCuts heeft met deze EP bewezen dat ze in staat zijn om zowel originele composities als covers met een unieke flair te presenteren. De EP is een must-listen voor liefhebbers van dromerige indie muziek en zal ongetwijfeld een blijvende indruk achterlaten.

Eerder verschenen op www.jorros-muziekkeuze.nl

avatar van dix
dix
jorro schreef:

.Het is een voorbeeld van hoe eenvoud soms het meest doeltreffend kan zijn in het overbrengen van gevoel.

Deze quote komt uit je post van vanavond maar slaat ook wonderwel terug op wat je zo'n drie jaar geleden in je eigen woorden over deze plaat wist te melden. You do the maths.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.