MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Krokofant / Ståle Storløkken / Ingebrigt Håker Flaten - Fifth (2021)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Noorwegen
Jazz / Rock
Label: Rune

  1. Watcher of the Fries (7:40)
  2. Big Heavy Thing (10:33)
  3. Five Flat Pennies (9:03)
  4. Pretty Frypan (12:04)
totale tijdsduur: 39:20
zoeken in:
avatar van Don Cappuccino
Tijdens een van de 2021-luistersessies via BeatSense draaide aerobag een track van deze plaat en dat maakte me enthousiast genoeg om snel de volledige plaat te beluisteren.

Dit is een erg fijne jazzrock/progplaat die duidelijk voelt als een ode aan jaren '70 prog en jazzrock. De titel van het eerste nummer is al een verwijzing naar Watcher of the Skies van Genesis. Muzikaal hoor je ook zeker wel wat Genesis, al moet ik toch meer denken aan Mahavishnu Orchestra en in de zwaardere stukken King Crimson en Van Der Graaf Generator, en in de meer melodieuze momenten zelfs Weather Report. Origineel is het absoluut niet, maar het speelplezier druipt ervan af en het luistert gewoon heerlijk weg. Zeker een plaat die wel eens een vaste waarde voor mij kan worden. Dit soort jazzy prog zet ik namelijk graag op.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:40 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:40 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.