MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Blind Guardian - The God Machine (2022)

mijn stem
3,86 (28)
28 stemmen

Duitsland
Metal
Label: Nuclear Blast

  1. Deliver Us from Evil (5:22)
  2. Damnation (5:21)
  3. Secrets of the American Gods (7:29)
  4. Violent Shadows (4:18)
  5. Life Beyond the Spheres (6:03)
  6. Architects of Doom (6:21)
  7. Let It Be No More (4:49)
  8. Blood of the Elves (4:38)
  9. Destiny (6:47)
totale tijdsduur: 51:08
zoeken in:
avatar van gigage
4,5
Wie het Arte Concert Hellfest 2022 heeft bekeken op you tube weet ondertussen wel dat de aimabele zanger er uit ziet als de man die je IT issues op het werk komt oplossen. Maar zingen kan Hansi Kursch nog als de beste, wat een strot heeft die vent. De drie nieuwe singles klinken weer erg Blind Guardian, misschien wel iets steviger dan ik verwacht had. Benieuwd naar de rest.

avatar van Metal-D78
Ook benieuwd. Nieuwe nummers zijn wat meer rechtoe-rechtaan. En fat bevalt beter dan die volgeplamuurde epische shizzle waar ze op de laatste platen te veel in vervallen.

avatar van gigage
4,5
Behalve in Duitsland wordt de nieuwe release van Blind Guardian met de aandacht die Megadeth deze week zal krijgen behoorlijk onderbelicht. Is dat terecht? Als ik de review sites mag geloven is dit weer eens een voltreffer voor de band. Ik zie alleen maar negens en de kritische RYM site staat ook bol van de positieve waarderingen.

Tijd dus om de pittige power metal van deze veteranen eens zelf onder de loep te nemen. Album nummer 12.

avatar van gigage
4,5
Yep het is geweldig. De samenwerking met Iced Earth heeft zijn vruchten afgeworpen. Blind Guardian gaat tekeer alsof het de Demons en Wizards van John Schaffer moet verjagen van de trappen van..ach ja, u weet wel.

Als je de vooruigesnelde singles al hebt gehoord dan is dit epische spektakel wat makkelijker te volgen. Zoniet dan ga er maar even voor zitten.
De variatie in het songmateriaal is jaw dropping. Er wordt bijna geen gas terug genomen, alleen bij Let it be no more mag er uitgehijgd worden. En het is een geweldige power ballad ook nog eens.
Op het hele album wordt het nergens cheesy, er zijn bijna geen toetsen te horen. Het enige wat in me opkomt is: Powerful. Bij elke track. Kijk, die samenzang hoort bij dit type metal. Als je dat niet trekt dan begin er niet aan.
De opener zuigt je al in het album en de tweede track gaat nog een stapje verder met die dubbele basskicks, agressieve headbang riffs en geweldige gitaarleads.

Ach, mijn verhaal wordt te lang. U leest het al, dit album staat op repeat. Album van de maand en het is pas 2 september haha.

avatar van Eddie
5,0
Wow, die had ik even niet aan zien komen. Natuurlijk ken ik Blind Guardian, maar na het sterke 'Imaginations' heb ik ze nog wel eens gecheckt, maar deed het mij niet zoveel meer. Op festivals vaak zat van genoten, maar op plaat kan het me niet bekoren. Tot ik uit pure nieuwsgierigheid deze eens aanzette gisteren. Wat een verademing zeg, gewoon een band die doet wat ik hoop dat ze doen! Ik heb een gat van meer dan 20 jaar in mijn BG kennis, dus een vergelijking is moeilijk. Ik hoor echter gewoon BG zoals ik me dat kan herinneren, het is wat geëvolueerd, maar ik hoor nog echt de BG die ik ken van IotOS. Jammer dat deze plaat een beetje ondergesneeuwd wordt de nieuwe releases van Megadeth en Ozzy, hierdoor krijgt de plaat misschien niet de aandacht die het verdient. Na zo'n 5 luisterbeurten in twee dagen durf ik hier wel de volle mep voor te geven!

avatar van wizard
4,0
Ik ben BG, net als Eddie, na Imaginations uit het oog geraakt. Nog wel eens wat later werk beluisterd, maar het maakte geen indruk.
Dat doet The God Machine wel. Met name Deliver Us From Evil, Secrets Of The American Gods en Life Beyond The Spheres springen er voor mij bovenuit. De laatste nummers van het album vind ik wat minder, maar misschien dat dat nog komt?

avatar van RuudC
Dan zijn jullie toch op een beroerd moment eruit gestapt, want Nightfall In Middle Earth behoort zeker wel tot hun beste werk.

avatar van gigage
4,5
wizard schreef:

De laatste nummers van het album vind ik wat minder, maar misschien dat dat nog komt?

Alleen de laatste track Destiny vind ik wat minder, voor de rest een topalbum. Slechts #2 in de Duitse charts.

avatar van Eddie
5,0
RuudC schreef:
Dan zijn jullie toch op een beroerd moment eruit gestapt, want Nightfall In Middle Earth behoort zeker wel tot hun beste werk.


Nou nee hoor. Ik vind nightfall echt een heel stuk minder dan Imaginations. Maar over smaak valt niet te twisten

avatar van gigage
4,5
Wat een heerlijk album is dit toch. Het liefste luister ik deze op de headphones, zoveel layering en details. Bij life beyond the spheres denk je dat het misschien wel wat te langdradig kan worden en dan komt die kale riff ertussendooor wat je gelijk weer op het puntje van je stoel brengt. Geweldige track.
10 stemmen pas, schâând.

avatar van Eddie
5,0
Inderdaad. Sinds half november komt deze plaat met grote regelmaat voorbij. Deze zou zo maar eens zeer hoog in mijn jaarlijst terecht kunnen komen.

avatar van wizard
4,0
Niet verwacht dat Blind Guardian me dertig jaar na Imaginations zo zou kunnen verrassen. Tot nu toe mijn album van 2022.

avatar van jasper1991
3,0
Leuk om te horen hoe Blind Guardian zich heeft ontwikkeld. Ik ken alleen werk van de jaren '90 van ze. Nog dezelfde bombast, maar iets heavier en minder sprookjesachtig. Ik vind het alleen eerlijk gezegd wat saai allemaal. Er gebeurt veel, en de plaat bevat enkele spannende passages, maar de echte meeslepende nummers, hemelse melodieën of knallende refreinen blijven helaas uit. De eerste helft van het album bevalt me iets beter dan de tweede.

avatar van namsaap
4,5
Dit album had ik nog niet goed genoeg geluisterd om in overweging te nemen voor mijn jaarlijst van 2022, maar nu ik de LP in huis heb schalt The God Machine zo'n beetje de hele dag door de speakers in huize Namsaap. Wat is dit een knaller van een plaat geworden!

Voor BG-begrippen is het bombast een beetje teruggeschroefd en klinkt de band feller en agressiever dan op de laatste paar albums. Natuurlijk staat de plaat nog vol Queen-esque koren, maar de gitaren staan lekker voorin de mix en dringen de orkestraties wat meer naar de achtergrond. Op een meeslepende track als Secrets Of The American Gods komt het symfonische karakter van de band wat meer naar boven, maar op een nummers als Violent Shadow klinkt de band eerder als een thrashmetalband!

Variatie alom dus op deze plaat. Met de kennis van nu had deze plaat zich moeiteloos in mijn top-5 van 2022 genesteld.

avatar van gigage
4,5
namsaap schreef:
Dit album had ik nog niet goed genoeg geluisterd om in overweging te nemen voor mijn jaarlijst van 2022,

Met de kennis van nu had deze plaat zich moeiteloos in mijn top-5 van 2022 genesteld.

Ja, dat viel me wel wat van je tegen

Nee hoor, je had een prachtige eindlijst

avatar van UU-art
4,0
Eens met gigage: geweldige plaat om via een koptelefoon te beluisteren. Dan komen alle ideeën en details optimaal tot hun recht. En het is een plaat die bol staat van goede ideeën en mooie details.

Zoals zo vaak bij Blind Guardian groeit de plaat bij iedere luisterbeurt. En is met 51 minuten precies lang genoeg. Daarna even wat anders, maar wel in de wetenschap dat het niet lang zal duren voordat de strijdbijl met de 'Violent Shadows' opnieuw zal worden opgegraven. Heerlijke plaat! Geeft positieve energie!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.