MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Valérie Lagrange - Chez Moi (1981)

mijn stem
3,75 (2)
2 stemmen

Frankrijk
Pop / Rock
Label: Virgin

  1. Showbiz (4:17)
  2. Toi (5:23)
  3. Alerte (5:02)
  4. Vengeance (5:20)
  5. Étiquettes (3:09)
  6. Ce Sera le Jour (4:43)
  7. Chez Moi (5:05)
  8. Masters of War (5:49)
totale tijdsduur: 38:48
zoeken in:
avatar
3,5
Weinig belangstelling voor deze Franse zangeres. Terwijl ze toch bijzondere platen heeft gemaakt. En ook haar privé leven is zoals we het kunnen noemen de moeite waard.
Gestart in de jaren 60 als actrice speelde ze regelmatig in Nouvelle Vague films. Qua muziek zat ze begin jaren 60 in de Franse 'ye ye' beweging . Haar eerste echtgenoot overlijdt in 1964 door zelfdoding.

De hippie tijd vond ze heerlijk en leefde er lustig op los. De tijd dat ze gelijk een relatie had met Louis Bertignac en Jean-Louis Aubert. Ze woonden met drieën in het zelfde huis en de twee muzikanten starten later de bekende Franse rockgroep Telephone. Louis Bertignac werd later ingewisseld voor Ian Jelfs (gitarist van de band Alice). Wel werd er ook muziek gemaakt en enkele demo's belandden op de burelen in Londen van Virgin.
Intussen was het hippie tijdperk voorbij en punk/new wave was nu populair. Die zagen wel wat in Valerie Lagrange en het eerste album op Virgin werd geproduceerd door Mike Howlett van Gong en op één nummer speelt ook Steve Hilage mee.
Dit is het tweede album en op dit album krijgt Valerie Lagrange hulp van the Ruts (ook vanuit de Virgin stal), de punk-reggae band, bekend van 'Babylon's Burning'. Hun punky-reggae stijl met politieke teksten doen het goed in Engeland. Maar de zanger Malcolm Owen overleed (overdosis heroïne) net voordat de groep Valerie Lagrange zou begeleiden bij haar plaat. Toch speelt de rest van de groep mee op dit album. Dit zorgt voor een zeer energiek album met ook regelmatig felle teksten. Geheel passend in deze jaren. De zang doet soms zelfs een beetje denken aan Siouxsie.
In Nederland deed de muziek niet veel. Zelf heb ik een bibliotheek vinyl exemplaar uit Oosterhout en de plaat is niet veel uitgeleend.
De muziek staat mijlen ver weg van de platen van Valerie Lagrange uit de jaren 60. Maar het is best een goed album, mede door de bijdrage van the Ruts,
Na dit album volgen er nog twee albums op Virgin (deze heb ik ook in mijn bezit op vinyl) . Intussen was het management van Virgin veranderd en paste Valerie Lagrange niet meer in hun visie.
Ze ging nog op toernee met haar partner Ian Geffs, maar hij belandt meer dood dan levend in een ziekenhuis vanwege overmatig alcohol gebruik. Valerie besteedde een aantal jaar van haar leven aan verzorging van hem.
De muziek zegt ze voorlopig vaarwel en pas in 2000 horen we iets van haar, Benjamin Biolay ontfermt zich over haar en in 2003 verschijnt een nieuw album. Maar dat lijkt weer in niets op de albums uit de jaren 80. Een interessante zangeres om te ontdekken, zou ik zeggen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.