MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Lee Hazlewood - The N.S.V.I.P.'S (1964)

Alternatieve titel: Not...So...Very...Important...People

mijn stem
3,46 (13)
13 stemmen

Verenigde Staten
Country / Pop
Label: Reprise

  1. First Street Blues (3:43)
  2. I Had a Friend (3:44)
  3. I'm Gonna Fly (3:42)
  4. Go Die Big City (3:43)
  5. I Ain't Gonna Be (2:44)
  6. Have You Made Any New Bombs Today? (3:23)
  7. Everybody Calls Me Something (3:32)
  8. Save Your Vote for Clarence Mudd (3:16)
  9. I Might Break Even (3:39)
  10. Just Bluesin' (3:45)
totale tijdsduur: 35:11
zoeken in:
avatar van Ducoz
3,0
Dit is de 8e Lee Hazlewood op vinyl in mijn bezit. Vaak als companion LP genoemd met 'Trouble is a Lonesome Town'. Het idee is het zelfde. Lee leidt iedere song in met een verhaaltje en begint daarna te zingen. Het grote verschil met 'Trouble' is, is dat dat een verhaal verteld. Het vormt een geheel en verveeld ook niet door de iets serieuzere toon.

Met deze 'Not So Very Important People' verteld Lee kleine verhaaltjes over niet zo bijzondere mensen. De insteek is me net wat te lollig waardoor dit te veel naar comedy gaat neigen, dat trek ik bijvoorbeeld bij een Loudon Wainrwright III ook niet en bij Lee ook niet. Je kan goed horen dat de jaren '60 nog pril zijn, de folky was toen nog echt een 'bard'.. iemand die mensen moet vermaken (en aan het lachen brengen?) met zijn liedjes, buiten de emotie te tonen die je bijvoorbeeld vanaf 'The Very Special World of..' wel hoort. Ik zal deze LP dan ook niet vaak draaien, wel een fijne additie voor de collectie.

'Have You Made Any New Bombs Today?' Is een fijne uitschieter op dit album, wat wel sterk aan 'Folsom Prison' doet denken.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:06 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:06 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.