MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Angelic Forces - Arise (2022)

mijn stem
4,50 (1)
1 stem

Nederland
Metal
Label: No Dust

  1. Rapture [Intro] (0:32)
  2. Armageddon (4:19)
  3. Through the Fire (3:47)
  4. Against (4:18)
  5. Arise (4:11)
  6. Mission to Hell (4:34)
  7. Repent or Die (3:30)
  8. Religion Is a Lie (4:22)
  9. Fear No Evil (4:23)
totale tijdsduur: 33:56
zoeken in:
avatar van RonaldjK
4,5
Angelic Forces is een Fries-Groningse band met een album dat in Leeuwarden werd opgenomen door Tjeerd Walstra. Het resultaat Arise klinkt vol en vet, maar niet dichtgesmeerd. Ik kende noch groep noch album, maar uitgebracht bij het Nederlandse No Dust Records kwam ik 'm daar in de winkel tegen. Ik kocht 'm op de hoes, omdat ik aan het Trouble van de jaren '80 moest denken. Compromisloos en hard, maar niet extreem, gokte ik. Was dus een gokje, al was duidelijk dat dit metal is. Maar wat voor subgenre?

Wat klinkt is compromisloze, pure heavy metal zoals die vanaf 1985 vooral vanuit de VS kwam, soms op het randje van speed metal. Geen ballades, geen rock. Wel héérlijke gitaartwins van Harold de Vries en Maurice Gijsman. Ter vergelijking kan ik namen als Chastain of Vicious Rumors noemen om een idee te geven van de beukende muziek, waarbij de zang van De Vries lager is dan bij die groepen.
Walstra en drummer Rudie Kingma leidden de groep door de nodige tempowisselingen heen, iets wat ik te vaak in metal mis. Ze zorgen voor verrassingen binnen een nummer: een nieuwe riff of een knallende gitaarsolo slepen je mee in de muziek die zo extra afwisselend wordt.

Songtitels als Armageddon, mijn favoriet Repent or Die en Fear No Evil deden vermoeden dat hier sprake is van een christelijke inslag, wat blijkt te kloppen. Mijn elpee is geperst op 'gold vinyl', hartstikke geinig en tegelijkertijd ook een plaat die zonder zulke extra's kan. Mooie zwarte binnenhoes, tekst- en fotovel; alle details zijn goed verzorgd. Uiteindelijk telt echter de muziek en dan hoor ik goede composities en meeslepende gitaarlijnen die knallend worden uitgevoerd: een 9 als schoolcijfer.
Wie meer wil weten: in februari 2023 waren ze te gast bij De Keiharde Pödcast, ontdekte ik nu pas. Te horen vanaf 38’20”.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.