15 jaar na hun laatste plaat verschijnt dan hun zesde(!) album Six. Wonderbaarlijk weinig eigenlijk als je weet dat de band in 1986 al bestond. Maar goed, onderweg is het een en ander wel gebeurt zullen we maar zeggen. Was hun vorige schijf al flink opgeschoven naar meer "mainstream" hardrock met nog een paar echte funkrock tracks (Extreme's trademark). Op Six is het totaal verdwenen of je wilt het nog horen in een aantal gitaarsolo's.
De plaat komt uit de startblokken met een drietal degelijke hardrocksongs waarvan Rise mij nog het meest bevalt. Other Side Of The Rainbow is een midtempo semi-akoestische track wat ook in de band's beste traditie wordt neergezet met mooie meerstemmige vocalen. Gewoon een topsong wat het goed zou kunnen doen als single. Dan heb je Small Time Beautiful wat samen met Hurricane ik eerst als niemanddalletjes beschouwde. Maar daar moet je altijd mee oppassen voordat je de tekst erbij pakt.
(gister had ik pas de CD ontvangen, tot die tijd alleen online geluisterd) Want als je er goed voor gaat zitten met de tekst erbij en je de muziek voor 100% tot je neemt zijn dit eigenlijk juweeltjes. Small Time Beautiful gaat over het scharnierpunt in een vaders leven als je weet dat je dochter het huis uit gaat.
Hurricane gaat over het verlies van een dierbare vriend. Wijze les in deze is dat de tekst de muziek zoveel sterker kan maken!
Echt interessant wordt het met The Mask, Ticker Than Blood en X Out. Waar Extreme hun vertrouwde banen verlaten. Het zijn veelal experimenten op gebied van industrial Metal met elektronische "pop" elementen. Vernieuwingsdrang dus en dat kan ik zeer waarderen! Zeker als het resulteert in ijzersterke tracks. Interessant vind ik ook dat Gary zijn zangpartijen deelt met Nuno in bv X Out en The mask. Dat geven de tracks veel meer dynamiek mee.
En wederom geeft Gary (?) zijn constante struggels met het geloof mee. Dat begon met God isn't Dead? vervolgt met There's No God, Last Hour en dan nu met X Out.
Tja en dan heb je Beautiful Girls.... eerst dacht ik nog dat het een cover van Van halen zou zijn maar het is toch een eigen song behalve die kus op het eind... das wel "gecovered" van het genoemde VH nummer

Sommige vinden het smakeloos maak ik vind het juist een leuke zonnige track wat met dit weer zeer welkom is! Waar ik meer moeite mee heb is het afsluitende Here's For The Losers..... Zo sluit je toch geen puike plaat af?... En jongens het is geen kinderkoor maar gewoon familie en vrienden van Nuno die semi melig mee blèren.
Al met al is het een sterke plaat geworden die veel afwisselender is dan zn voorganger. Jammerlijk is dat er geen enkele heerlijke funkrock track op staat, dat waar ik in eerste instantie zo gek op was. Maar we hebben er een meer gedurfder en veelzijdiger werk voor teruggekregen. Chapeau!
Persoonlijke note: In het booklet wordt een uitgebreide dankwoord geschreven door Nuno aan wijlen Edward Van halen. Hij heeft veel betekent voor 'm. En dat kan ik als grootste VH fan van Nederland alleen maar waarderen. (de grootste VH fan van Europa woont in Zuid Holland

)