menu

Jack Bruce and Friends - I've Always Wanted to Do This (1980)

mijn stem
3,11 (14)
14 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Jazz / Rock
Label: Epic

  1. Hit and Run (3:36)
  2. Running Back (3:49)
  3. Facelift 318 (3:23)
  4. In This Way (3:59)
  5. Mickey the Fiddler (5:12)
  6. Dancing on Air (3:54)
  7. Livin' Without Ja (3:13)
  8. Wind and the Sea (3:24)
  9. Out to Lunch (2:41)
  10. Bird Alone (6:52)
totale tijdsduur: 40:03
zoeken in:
Harald
Goede plaat van Jack Bruce met het line-up Billy Cobham (Miles Davis, Mahavishu Orchestra) op drums, guitarist Clem Clemson (Colosseum, Humble Pie) en op keyboard David Sancious (Bruce Springsteen's E-Street Band). Ondanks een groote tour om deze plaat te supporten was " I've Always Wanted to do This" geen groote commercieele success

avatar van matthijs
2,0
Sorry Harald, het kan mij nergens boeien. Misschien kun jevertellen wat jouw boeit, dan luister ik nog een keer.

avatar van Oldfart
Harald vertoeft hier niet meer matthijs, zijn bericht is dan ook al meer dan vier jaar oud.

avatar van matthijs
2,0
Juist ja
Dank voor de opmerking, Oldfart.
Ik vergeet vaak dat sommige mensen zich uitschrijven van deze geweldige site.

avatar van heartofsoul
3,5
Niet de beste Bruce-plaat (en dat is een understatement). Het begint prima met Hit and Run, een naar mijn smaak erg mooie compositie van Bruce (en Pete Brown), en er staan heus nog wel meer mooie songs op, maar dit album staat in de schaduw van zijn naar mijn smaak echt goede albums zoals Question Of Time, Out of the Storm en natuurlijk Songs For A Tailor. Dat komt imo vooral door de lelijke, dunne productie (de jaren 80 hadden een aanvang genomen). Het is allemaal erg steriel,en de instrumenten klinken in mijn oren niet erg mooi. Het drumgeluid van Billy Cobham vind ik hier over het algemeen erg fantasieloos (terwijl ik hem bij Mahavishnu Orchestra erg goed vond, en dan die lelijke synthesizerklanken van David Sancious ! (overigens een uitstekende pianist, luister maar eens naar de eerste albums van Bruce Springsteen, en zijn soloalbum Transformation vond ik ook ok). Alleen Clem Clempson (gitaar) kan mijn goedkeuring wel wegdragen, en uiteraard Jack himself: zijn basspel en vocalen strelen mijn oor, en ik vind hem ook fijn op mondharmonica.
Wellicht is dit album ook te snel opgenomen, misschien speelde de teleurstelling over het niet uitbrengen van Jet Set Jewel (opgenomen 1978) hier een rol ?

Ik baseer me voor mijn oordeel op de geremasterde cd-heruitgave op Esoteric Recordings (2008).

David Sancious is een top(!) keyborad speler. Helaas staat hier niets van zijn solowerk waarvan: True Stories met (Santana) zanger Alex Ligterwood. Een topalbum uit 1978

avatar van Brutus
1,0
Mijn god wat een kwelling dit album. Dat Jack dit uitbrengt.

Gast
geplaatst: vandaag om 00:50 uur

geplaatst: vandaag om 00:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.