MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Martin Simpson - Prodigal Son (2007)

mijn stem
4,25 (6)
6 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Folk / Blues
Label: Topic

  1. Batchelor's Hall (4:47)
  2. Pretty Crowing Chicken (2:55)
  3. Lakes of Champlain (4:39)
  4. She Slips Away (3:16)
  5. The Granemore Hare (5:55)
  6. Mother Love (1:54)
  7. Little Musgrave (5:55)
  8. A Love Letter (3:14)
  9. Duncan & Brady (2:44)
  10. Never Any Good (5:26)
  11. Good Morning Mr. Railroad Man (3:30)
  12. Louisiana 1927 (4:21)
  13. La Rivolte (1:54)
  14. Andrew Lammie (9:20)
  15. Kit's Tune - When a Knight Won His Spurs (5:22)
totale tijdsduur: 1:05:12
zoeken in:
avatar van heartofsoul
4,0
Martin Simpson is een veelzijdige Britse folkgitarist/zanger van wie ik onlangs pas 2 tamelijk recente albums aanschafte (er is ook zo ontzettend veel goede muziek om te onderzoeken). Zijn eerste album verscheen al in 1976, en hij werkte samen met o.a. Steeleye Span en June Tabor. Voorlopig ben ik dus niet uitgeluisterd.

Ik ben namelijk nogal onder de indruk van Prodigal Son. Simpson heeft een warme stem, speelt akoestische en lap-slide gitaar en ook electric guitar en 5-snarige banjo. Hij wordt begeleid door Danny Thompson (bass), Alistair Anderson (concertina en northumbrian pipes), Andy Cutting (accordeon) en Barry Phillips (cello), en is zelf een erg goede gitarist. Overtuig jezelf op Spotify.

Voor de stukken op dit album wordt uit diverse bronnen geput. Een deel bestaat uit door Simpson aangepaste traditionals, en verder staan er eigen composities van Simpson op, alsmede een nummer van Randy Newman (Louisiana 1927).
Wat mij opvalt is de grote rust die van dit album uitgaat, althans op mij heeft het die heilzame werking.

avatar van potjandosie
4,0
wederom een klasse album van Martin Simpson. een consistent, uitgebalanceerd album volgens het beproefde recept met een mix van zijn arrangementen van Amerikaanse en Britse folkballads, eigen nummers en tracks van "hedendaagse" songwriters, o.a. "Batchelor's Hall" van Dick Connette en "Louisiana 1927" van Randy Newman. op de laatste track zingt Jackson Browne de harmony vocal. Kate Rusby verzorgt de harmony vocal op 1 van de prima eigen nummers van Martin Simpson "Never Any Good". "She Slips Away" dat hij vlak voor het overlijden van zijn moeder componeerde is evenals "La Rivolte" een mooi, stemmig instrumentaal nummer. zijn versie van de Amerikaanse traditional "Good Morning Mr. Railroad Man" doet niet onder voor de versie van Ry Cooder op zijn album "Boomer's Story". dit album werd geproduceerd door Martin Simpson zelf en kreeg met name in zijn thuisland zeer goede recensies en terecht. een fraai luisteralbum dat, zoals user heartofsoul hierboven opmerkte, een heilzame werking heeft.

de muzikanten op dit album:
Martin Simpson: acoustic, resonator, lap slide, electric guitar, 5 string banjo & vocals
Alistair Anderson: concertina, northumbrian pipes
Andy Cutting: accordion
Barry Phillips: cello
Danny Thompson: bass
Jackson Browne, Kate Rusby, Kellie While: vocal

uit de liner notes:
"This record is dedicated to the memories of my Father Henry William Simpson 1899-1982, and my
Mother Mary Beryl Simpson 1921-2007"
Martin Simpson, Sheffield, April 2007

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.