Homo Universalis is opgenomen in de studio van Stef Kamil Carlens (The Rabbit Field Studio).
Jaouad is blijkbaar het afgelopen jaar door een diep dal gegaan en muziek had een helende werking. In Nederland kennen we hem misschien (nog) niet echt of het moet zijn als schrijver van de Songfestival inzending van dit jaar: Because of You van Gustaph waar Jaouad aan meeschreef.
Dat nummer is plezierige muziek waar op te feesten valt. Deze live recording en opvolger van Messias is dat ook. Er hangt een prettige vibe omheen waar soul en funk zeker van invloed op zijn.
Je hoort het plezier en de emotie. Niet heel vreemd als je je een beetje in z'n achtergrond verdiept: openlijk homo, ex-moslim en een opvallend uiterlijk dat vast reacties oproept.
Ik kan dit album zeker aanrader als je van soul en funk houdt. En luister dan zeker ook naar de voorganger Messias.