MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Max Richter - Spaceman (2024)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Verenigd Koninkrijk
Score
Label: Decca

  1. In the Sleeping Chamber (3:09)
  2. A Message (1:21)
  3. Interference? (4:38)
  4. Hearing Voices 1 (2:43)

    met Mari Samuelsen en Robert Ziegler

  5. Dormium (3:22)
  6. The Listening Cosmos (4:49)
  7. Hearing Voices 2 (2:45)

    met Mari Samuelsen en Robert Ziegler

  8. It's 99.999% Effective! (4:02)
  9. Memory Is a Voyager (2:56)
  10. Your Loneliness (8:10)
  11. Lenka Lament (2:56)
  12. Distance and Time (4:05)
  13. Hearing Voices 3 (3:23)

    met Mari Samuelsen en Robert Ziegler

  14. The Chopra Cloud (4:12)
  15. The Dark Backward and Abysm of Time (6:49)
  16. Reflected in Her Eyes (6:42)
  17. Don't Go Away (7:12)

    met Sparks

totale tijdsduur: 1:13:14
zoeken in:
avatar van thomzi50
4,0
Ik was al benieuwd naar de film, maar na het beluisteren van deze score ben ik dat alleen maar nog meer. De afgelopen decennia heeft Richter veel moois gemaakt, en zeker in zijn soundtracks laat hij zien heel behendig te zijn in het overbrengen van sfeer - maar zelden zo sterk als bij 'Spaceman'. Een donkere, sfeervolle score, duidelijk met veel aandacht gemaakt.
Op het eerste gehoor: weinig melodie en herkenbare thema's, en heel veel intrigerende, zware, soms melancholieke soundscapes. Een knap werk van Richter, waarmee hij ook duidelijk iets toevoegt aan zijn andere scores. Deze gaat de rest van de dag op repeat; benieuwd hoe mijn oordeel zich ontwikkelt.

avatar van Silky & Smooth
Ik had al verwacht jou hier te zien thomzi50. Wat vond je van de film?

IJzersterke score voor een bijzondere film. Ik hoor veel overeenkomsten met de soundtrack van 'Interstellar' (misschien ligt het aan het thema). Niet zozeer qua muziek, maar wel qua spanning en opbouw; de juiste toon op de juiste plek. Meeslepende en doordringende muziek. Grotendeels subtiele ambient met af en toe een mooie climax, die vervolgens weer heel sfeervol verder gaat. De muziek is voor de film heel belangrijk en blijft op zichzelf staand ook goed overeind.

avatar van thomzi50
4,0
Dat blijft soms gek, Silky & Smooth, maar ik heb de film niet gezien.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.