MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Trigger Hippy - Trigger Hippy (2014)

mijn stem
geen stemmen

Verenigde Staten
Blues / Rock
Label: Rounder

  1. Rise Up Singing (5:04)
  2. Turpentine (4:32)
  3. Heartache on the Line (5:49)
  4. Cave Hill Cemetery (4:20)
  5. Tennessee Mud (5:32)
  6. Pretty Mess (3:13)
  7. Pocahontas (3:47)
  8. Dry County (6:37)
  9. Nothing New (3:16)
  10. Ain’t Persuaded Yet (5:40)
  11. Adelaide (4:54)
totale tijdsduur: 52:44
zoeken in:
avatar
Mssr Renard
Opmerkelijk hoe onbekend deze 'supergroup' is, gezien de muzikanten die lid zijn van deze band. De band is opgericht door Black Crowes-drummer Steve Gorman en heeft de befaamde Joan Osborne als zangeres/frontvrouw. In eerste instantie zaten gitarist Jimmy Herring (Allman Brothers Band, Widespread Panic) en Audley Freed (ook Black Crowes) in de band maar ten tijde van de debuutplaat waren zij al vervangen door Jackie Greene en Tom Bukovac.

De sound van de band heeft wel wat weg van Black Crowes, maar ook Hard Working Americans. Door de leadzang van Joan Osborne in combinatie met de leadzang van Jackie Greene, heeft de band toch ook wel een eigen gezicht. Maar het vergelijk met Black Crowes is nooit ver weg. De band speelt soepel en retestrak en weet naast het schrijven en spelen van catchy songs ook flink te jammen. Het is een lekkere en goede mix van soul, r&b, southern rock en bluesrock, met veel orgel, gitaarsolo's, goede krachtige zang van zowel Joan als Jacky en alles goed bij elkaar gehouden door het dynamische en strakke drumspel van Gorman.

Osborne zingt maar één plaat in van de band, want de tweede plaat van de band heeft een nieuwe frontvrouw (Amber Woodhouse). Jackie Greene speelt ook alleen op deze plaat mee. Dat maakt deze plaat wel een uniek document in brede wereld van de southern (jam-)rock. Hoog aanbevolen voor liefhebbers van Black Crowes en voor fans van Joan Osborne en Jackie Greene natuurlijk.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:42 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.