MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Jason Isbell and the 400 Unit - Live from the Ryman Vol.2 (2024)

mijn stem
4,26 (25)
25 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Folk
Label: Southeastern

  1. Save the World (5:54)
  2. King of Oklahoma (7:11)
  3. Only Children (4:08)
  4. Overseas (5:06)
  5. Dreamsicle (6:39)
  6. Running with Our Eyes Closed (3:39)
  7. Middle of the Morning (5:43)
  8. The Last Song I Will Write (6:43)
  9. Strawberry Woman (4:56)
  10. Cast Iron Skillet (4:00)
  11. Miles (8:03)
  12. River (3:32)
  13. When We Were Close (4:11)
  14. Room at the Top (5:17)
  15. This Ain't It (9:12)
totale tijdsduur: 1:24:14
zoeken in:
avatar van Cannabooze
4,5
Live from the Ryman Vol. 2 is een huldiging dat de laatste twee studioalbums als monumenten op een sokkel plaatst.




Met het schitterende Reunions en ijzersterke Weathervanes in de achterzak, kan Jason Isbell met zijn 400 Unit zelfverzekerd het podium op. De albums zijn pijlsnel uitgegroeid tot klassiekers - in een toch al jaloersmakend oeuvre.

Eerbiedig naar zijn fans probeert de sympathieke songwriter ‘zichzelf steeds weer te overtreffen wanneer hij op een podium staat’. Zo liet hij weten in een interview met John Dickerson.
Daar lijkt geen woord van gelogen: Vol. 2 overtreft het indrukwekkende eerste deel.

Een heerlijk uitgesponnen gitaarsolo - met sterke Neil Young invloeden - bij King of Oklahoma, gevolgd door het prachtige Only Children. Het akoestische intermezzo Strawberry Woman en Cast Iron Skillet en de verdienstelijke Tom Petty cover Room at the Top.
Het zijn stuk voor stuk noemenswaardige momenten uit een aaneenschakeling van hoogtepunten. Om nog maar te zwijgen van die fantastische afsluiter.

Jason en zijn vakkundige 400 Unit tappen hier uit een vaatje op de top van hun kunnen.
Met ‘newborn klassiekers’ en een podiumreputatie die recht overeind blijft.


Voor de liefhebbers: In november is Jason Isbell and The 400 Unit live te bewonderen in Nederland (Oosterpoort, Groningen en Tivoli/Vredenburg, Utrecht) en Belgie (Roma, Antwerpen).

avatar van Tav74
4,5
LPs binnen. Fijne opnames dit, hoe harder ik hem draai hoe beter het wordt.

avatar van Zwaagje
Ik heb me aan een luisterbeurt gewaagd en dat had ik beter niet kunnen doen. Ik heb hem vlak na het uitkomen van southeastern live in Paradiso gezien en dat is nog steeds één van de beste en indrukwekkenste optredens die ik ooit in mijn leven heb gezien; wat een contrast met dit optreden. Het heeft met name te maken met de bombast samen met Unit 400. Dat heeft zijn laatste albums ook geen goed gedaan voor mij. En begrijp me niet verkeerd, niets ten nadele van de kwaliteit van de muzikanten of de muziek. Die herken ik zeker. Het is echt een smaak dingetje; de solo periode vind ik veel mooier, subtieler en kwestbaarder. Ik koester de herinnering aan betere tijden en laat deze wederom aan mij voorbij gaan. Gaat vast niet meer goed komen tussen Jason en mij.
Negatief stemmen doe ik niet; een negatieve stem verdiend deze jeugdheld niet.

avatar van Tonio
Ben over het algemeen niet zo'n liefhebber van live-albums (enkele uitzonderingen daargelaten). En ook dit album valt mij wat tegen. Inderdaad wat veel bombast. Dat zal live best wel 'werken', maar zo in de huiskamer of over de oortjes komt dit bij mij volstrekt niet over.

Ben ook best een liefhebber van wat ouderwets gitaarwerk, zoals dat op zijn laatste studio-albums zo af en toe voorkomt. Maar bij de live-uitvoeringen op deze plaat gaat het wat mij betreft wat 'over the top'.

Nou ja, niet erg. Dus ga ik binnenkort gewoon weer eens een paar van de studio-albums draaien.

avatar van Bartjeking
4,0
Afgelopen week in de Roma getuige geweest van Jason en zijn 400 Unit, was een magistraal strak optreden. Dan is dit een fijne plaat om na te genieten. Weathervanes heeft alleen maar aan kracht gewonnen nadat ik de live-versies gehoord en gezien heb. Ongeluk in de liefde levert gelukkig goede kunst op

avatar van Cannabooze
4,5
Bartjeking schreef:
Afgelopen week in de Roma getuige geweest van Jason en zijn 400 Unit, was een magistraal strak optreden. Dan is dit een fijne plaat om na te genieten. Weathervanes heeft alleen maar aan kracht gewonnen nadat ik de live-versies gehoord en gezien heb. Ongeluk in de liefde levert gelukkig goede kunst op


Dat het optreden in de Roma magistraal was kan ik alleen maar beamen. Ook ik was aanwezig en heb van de eerste tot de laatste noot enorm genoten. Isbell is live echt een topklasse. Dat geeft dit album goed weer.

avatar van VDB79
4,5
Wat een topplaat weer dit! Het samenspel tussen Isbell en Sadler Vaden is echt geweldig.
Deze band is live zo powerfull. Het geeft absoluut een extra dimensie aan de songs tov de studioversies.
Ik heb alle 3 de liveplaten van ze, die ieder een eigen periode bestrijken en ook alle 3 een unieke setlist hebben. Hoewel ze dus moeilijk met elkaar te vergelijken zijn, hoor je wel dat de sound veel rijker en gebalanceerder is geworden. Isbells’ stem is ook krachtiger geworden met meer bereik.
Als je van zuidelijke rockmuziek houdt, wordt het echt niet beter dan dit.

avatar van Sven Vermant
4,0
Het laatste nummer vind ik heel erg fijn

avatar van namsaap
4,0
Jason Isbell is momenteel mijn 'go-to-artiest' als ik aan metaalmoeheid lijd en toe ben aan andere muziek. Zijn studioalbums zijn erg genietbaar, maar deze live-registratie geeft nog wel een extra dimensie aan zijn materiaal. Heerlijke liveplaat!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.