MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Antlers - Hospice at Ten (2025)

Alternatieve titel: Live in Chicago

mijn stem
3,75 (2)
2 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Folk
Label: Field’s Edge

  1. Prologue (2:55)
  2. Kettering (5:01)
  3. Sylvia (6:07)
  4. Atrophy (9:50)
  5. Bear (5:08)
  6. Thirteen (3:10)
  7. Two (6:45)
  8. Shiva (4:10)
  9. Wake (8:53)
  10. Epilogue (6:00)
totale tijdsduur: 57:59
zoeken in:
avatar
Dessin
De volgende tekst is niet van mij, maar een vertaling uit het Engels van de oorspronkelijke aankondiging van dit album.

Uit de nieuwsbrief van februari jl. waarin de lancering wordt aangekondigd:

"Hospice at Ten: Live in Chicago is misschien een beetje een ongewoon livealbum, dat voortvloeit uit de manier waarop we deze optredens in 2019 presenteerden. De band van mezelf, Michael Lerner en Tim Mislock, had minimale instrumentatie op het podium: twee stemmen, een akoestische gitaar, een elektrische gitaar en een snaredrum. Door deze beperkingen wilden we Hospice in een pure vorm ten gehore brengen.

Het publiek voor deze uitverkochte shows was ongelooflijk — pin-drop stil tijdens de muziek, meeslepend tussendoor en af en toe onzeker; respectvol stil moeten blijven of applaudisseren. Vanuit ons perspectief op het podium laten die reacties van het publiek de sfeer passen bij onze uitvoering van de nummers.

Maar door terug te luisteren naar deze opnames en mezelf als luisteraar te plaatsen, vond ik de stilte tussen de nummers ook krachtig. Het onderstreepte een huiveringwekende sfeer, goed afgestemd op de performance. En dus heb ik er bij het samenstellen en bewerken van deze opnamen voor gekozen om de geluiden van het publiek tussen de nummers door te wijderen.

Het resultaat is een bijzonder spookachtig livealbum, evenals wat ik ben gaan beschouwen als alternatieve versie van Hospice: duidelijk anders dan het originele studioalbum uit 2009, maar een geestverwant."

Ik kan na beluistering mij vinden in bovenstaande omschrijven. Mooi, mooi, mooi!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.