MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Maria Muldaur - A Woman Alone with the Blues (2003)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Verenigde Staten
Blues
Label: Telarc

  1. Fever (5:50)
  2. I Don't Know Enough About You (3:50)
  3. Moments Like This (4:02)
  4. Winter Weather (3:05)
  5. Some Cats Know (8:29)
  6. Everything Is Moving Too Fast (3:08)
  7. Waitin' for the Train to Come In (3:27)
  8. The Freedom Train (3:32)
  9. Black Coffee (6:30)
  10. A Woman Alone with the Blues (3:15)
  11. For Every Man There's a Woman (3:44)
  12. I'm Gonna Go Fishin' (2:21)
totale tijdsduur: 51:13
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,0
toen Maria Muldaur door muziek producer Randy Labbe benaderd werd voor een speciaal project in de geest van "Maria Muldaur does the songs of ..." viel haar keuze op de muziek en songs van Peggy Lee, die kort daarvoor in 2002 op 81-jarige leeftijd was overleden. muziek waar zij mee was opgegroeid en eerder had zij als lid van de Jim Kweskin Jug Band op het album "Jug Band Music" (1965) het nummer "I'm a Woman" van haar gecoverd, dat overigens niet op dit album staat.

op dit album covert zij o.a. het overbekende "Fever" (Cooley/Davenport), "Some Cats Know" evenals "I'm a Woman" een compositie van het vermaarde songwriters duo Jerry Leiber/Mike Stoller, "Freedom Train" (Irving Berlin), maar ook eigen co-written composities van Peggy Lee, zoals tracks 2 en 6 die zij samen schreef met haar toenmalige gitarist/echtgenoot Dave Barbour en het samen met Duke Ellington geschreven "I'm Gonna Go Fishin". "Winter Weather" (Ted Shapiro) is een fraai duet met wijlen Dan Hicks.

waar de veelzijdige Maria Muldaur op haar andere albums vele genres bestrijkt als country, folk, blues, gospel, jugband music, etc. is dit eerbetoon aan Peggy Lee gevuld met vocale jazz/pop hoogstandjes met hier en daar een blues sausje.

onder de sessie muzikanten bevinden zich de ritme sectie van Harry Connick's big band, Neal Caine (bass) en Arthur Latin (drums), jazz/blues gitarist Danny Caron, David Torkanowsky (piano) en een blazerssectie bestaande uit Jim Rotherwell, Jeff Lewis en Kevin Porter.

deze uitvoeringen van Peggy Lee liedjes klinken als een klok. aangename laid-back "late night" muziek met geweldige, af en toe zwoele zang van Maria Muldaur, zoals ook Peggy Lee dat kon, die mede aan de wieg stond van de Amerikaanse populaire muziek.

Album werd geproduceerd door Randy Labbe
Recorded at The Studio, Portland, Maine

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:23 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:23 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.