MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Luke Eargoggle - Pawns of the Field (2007)

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Zweden
Electronic
Label: Kust

  1. Belong to the Past (4:49)
  2. Rookie Rokad (5:18)
  3. Fantazy Bezerk (5:38)
  4. Two Tracks Behind (6:12)
  5. The Mystery of Me (4:06)
  6. Sweeping Towers (6:00)
  7. Drinking and Smoking 2006 (4:16)
  8. The Way of the Master (3:22)
  9. Twilight (5:46)

    met Nancy Fortune

  10. All I Need (3:54)
  11. Nancy Is Data (3:10)
  12. Vit Limo (3:16)
  13. Data Sneakers (4:48)
totale tijdsduur: 1:00:35
zoeken in:
avatar
thejazzscène
Heerlijk dat deze plaat op deze site staat. Vind ik echt merkwaardig want de meeste onbekende artiesten waarvan ik platen bezit, kom ik hier niet tegen.

Luke Eargoggle is een artiest die aanvankelijk begon met het laten drukken van zijn nummers door het label Bunker. Een er donker label dat vinyl verkoopt zonder werkelijke platenhoes maar eerder met een plastiekje en een A4 in met de namen van de nummers of artiesten.

Sommige platen dragen een artiest die geen enkele luisteraar kent. Een naam die voor iedereen onbekend is. Zo kan je geen linken leggen met de vorige platen bijvoorbeeld. Erg merkwaardig hoor. Niet echt bestemd voor commerciële doeleinden. Misschien daarom dat het label op een bepaald moment bijna failliet ging. Het concept van het anoniem blijven vind ik schitterend. Het geeft een soort van formalistisch karakter weer dat erg toepasselijk is in het electronische dance genre. Dit omdat alles erg elektronisch gebeurt. De technologie stijgt. De mens als robot. De mens die afhankelijk is van zijn omgeving en gedetermineerd is (Psycholoog Watson geloof ik, heeft dit ooit bewezen. En dit wordt nu door verschillende wetenschappers bewezen)

Maar Luke Eargoggle veranderde zijn naam niet (geloof ik). Hij gebruikte wel een andere naam namelijk Faceless Mind. Daarin werkte hij samen met Johan Inkinen. In deze plaat trekt hij niet op met het vorige label. Hij kiest voor een Zweeds label: Kust.
Dit is een lang album met snelle robotic elektro techno tot rustige electronische muziek.

Alles blijft in de trant van Dopplereffekt en Kraftwerk. Erg minimalistisch gedreven stijl waar toch stevige elektrobeats in komen. Wat deze muziek kenmerkt vind ik het structurele. Je kan het wat ontleden. De verschillende geluiden(misschien drie verschillende geluiden: de beat, stuk percussie en iets met syntheziser) kan je erg goed van elkaar scheiden waardoor je een soort sober geluid hoord en toch doordringend aanvoelt. Ik plak er meestal de term "Rauw" op. Het is erg moeilijk te definiëren maar ik merk dat anderen hetzelfde voelen.

Ik merk ook een link met een recente artiest als The Consumer.
Het is een soort van Robotic Electro.
Aanrader.

avatar
thejazzscène
thejazzscène schreef:
Heerlijk dat deze plaat op deze site staat. Vind ik echt merkwaardig want de meeste onbekende artiesten waarvan ik platen bezit, kom ik hier niet tegen.

Toen ik nog niet wist dat je albums of Ep's kon toevoegen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:10 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:10 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.