Ik erger me aan mensen die vinden dat er eigenlijk alleen vroeger vernieuwend spul uitkomt en op de hedendaagse muziek spuugt. Onzin natuurlijk dat er alleen vroeger vooruistrefend en vernieuwend spul uitkwam. Neem alleen al de de Math-core, met bands als The Dillinger Escape Plan, Meshuggah en andere geweldige bands. Of neem "Post"-Black Metal band als Anaal Nathrakh, Iperyt en Blut Aus Nort. Niet Vernieuwend?, rot toch op en ga zielig doen met je oude "Vernieuwende" spul.
Wat dit met deze cd te maken heeft? nou, veel. Het is een kruising tussen Ephel Duath, The Dillinger Escape Plan, maar er komen ook heel wat progressieve rock-elementen in voor. Ook Jazz is hier ruimschoors aanwezig. Maar, als je deze plaat voor het eerst hoort, mis je iet.. wat zou het toch zijn?
mmm....
....Hé, waar is de zang gebleven?....
Juist ja, hier zit geen zang in, op of onder. En met zang bedoel ik niet alleen zang, maar ook grunts, krijsen of andere dingen op vocaal gebied. De eerste keer dat je deze cd beluisterd komt nogal raar over, omdat je toch altijd zang gewend bent.
Maar na de tweede keer luisteren valt het je al veel minder op dat er geen zang inzit. Een groot voordeel van dat er geen zang in zit, is dat je aandacht ten volle op de muziek is gericht. En de muziek, mensen, is erg, heel erg goed. zoals gezegd, het is een mengeling van allemaal stijlen. Voor het grootste deel is de muziek rustig en kabelt het voort op de riffs en drums, maar later op de cd gaan ze steeds wilder te werk en komen er steeds meer metal-elementen om de hoek te kijken. Hydracore op zijn best, alleen dat cijfer ben ik nog niet helemaal uit, mm, een kwestie van nog een aantal keren draaien. Daar heb ik helemaal geen bezwaar tegen.
Ook voor mensen die geen metal draaien maar wel van progresieve muziek houden is dit een aanrader. Toch ook omdat de meeste mensen op de zang afknappen. Dan zeggen ze "Ja, de muziek is nog wel leuk, maar waarom moet die stomme zang er nou door" of iets dergelijk. Maar hier dus niet.
En ook de ruimdenkende metalhead moet dit maar eens een kans geven. En vind je dat muziek zonder grunts of andere ruige vocalen niet goed meer is, jammer dan, er is genoeg goede muziek waarin dit wel gebeurt

.
4,5* met grote kans op verhoging. En luisteren mensen, want als er iets is dat deze plaat verdient, is het wel veel luisteraars...het wachten is aan jou.