MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Graham Bond - Solid Bond (1970)

mijn stem
3,70 (5)
5 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Blues / Jazz
Label: Warner Bros.

  1. Green Onions (5:18)
  2. Springtime in the City (3:13)
  3. Can't Stand It (5:11)
  4. The Grass Is Greener (9:41)
  5. Doxy (11:24)
  6. Only Sixteen (5:02)
  7. Last Night (3:39)
  8. Long Legged Baby (3:14)
  9. Walkin' in the Park (3:05)
  10. It's Not Goodbye (5:02)
  11. Neighbour Neighbour (3:14)
  12. Ho Ho Country Kicking Blues (8:01)
totale tijdsduur: 1:06:04
zoeken in:
avatar van heartofsoul
4,0
Dit is een oorspronkelijk in 1974 verschenen (dubbel)album met opnames uit 1966 (behalve de nummers 4 t/m 6 die uit 1963 stammen). Wat je hier hoort ligt in het verlengde van de twee albums van de Graham Bond Organisation uit 1965: Engelse rhythm and blues met een jazzy smaakje.
Graham Bond was de (niet zo geweldige) zanger (hoewel het me hier meeviel), maar instrumentaal is het soms reuzespannend, en dat John Hiseman op bijna alle nummers (behalve op de nummers 4 t/m 6, waarop Ginger Baker de drummer is) de drummer is, draagt daar imo behoorlijk aan bij. Bond speelt hier zelf orgel, alt sax en piano. Dick Heckstall-Smith speelt alt- en sopraansax en John McLaughlin (gitaar) hoor je in 3 stukken, en in The Grass Is Greener en Doxy komt hij lekker los, samen met Baker en Bruce..

Solid Bond werd in 2008 door Rhino heruitgebracht op cd (in de reeks The Rhino Encore Series) en werd een jaar later ook uitgebracht door Collector's Choice Music. Aanbevolen voor liefhebbers van de twee albums van The Graham Bond Organisation (die als twofer door BGO werden uitgebracht).

Met Graham Bond zelf liep het slecht af. Hij was verslaafd aan drank en drugs en had veel belangstelling voor het occulte (net als ik trouwens) en was gefascineerd door Aleister Crowely (a.k.a The Beast) en diens "Magick". In 1974 pleegde hij zelfmoord door zich voor een trein te werpen in de Londense Underground.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.