MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Thergothon - Stream from the Heavens (1994)

mijn stem
3,85 (13)
13 stemmen

Finland
Metal
Label: Obscure Plasma

  1. Everlasting (6:07)
  2. Yet the Watchers Guard (8:56)
  3. The Unknown Kadath-in-the-cold-waste (3:49)
  4. Elemental (9:18)
  5. Who Rides the Astral Wings (7:56)
  6. Crying Blood + Crimson Snow (4:42)
totale tijdsduur: 40:48
zoeken in:
avatar van essence
Heel trage, lome doom. Met een diepe grunt wordt een nihillistisch en duister werkstuk afgeleverd. Ziekelijke grunt is misschien een betere omschrijving. Laat alle hoop maar varen en zuip uw koffie vanaf nu inktzwart.

avatar van Edwynn
4,0
Thergothon was een vroege vogel in funeral Doomland. De band was trager en depressiever dan Cathedral of My DyingBride en dus anno 1992 best wel extreem.

Streams From The Heavens laat horen dat de band ondanks het trage voortslepen een goed gevoel heeft voor het scheppen van een landschap waar buiten het inzetten van allesverstikkende pletwalsen des doods keurig ingeplakte leads en incidentele cleane vocalen de kalm ronddwarrelende herfstbladeren weten te symboliseren.

Nihilistisch, traag een depressief dus. Maar vanwege de melodie en sfeeraccenten ook erg kleurrijk. Sinds enige tijd is het album weer wat gemakkelijker te verkrijgen. Doem er uw voordeel mee, zou ik zeggen.

avatar van the crook
4,0
Kende deze band helemaal niet, maar zag dat ze werden aangehaald bij het Into Darkness album van Winter. Al meteen vanaf de allereerste loodzware riffs doet Thergothon me denken aan het Engelse Chorus of Ruin, een erg getalenteerde band waarvoor een rooskleu... eeeeh gitzwarte toekomst werd voorspeld, maar helaas al in het demo stadium ter ziele ging.

Funeral doom is de naam die we er nu aan zouden geven, maar die term bestond in 1992 nog niet en eerlijk is eerlijk deze band klinkt toch een pak trager en depressiever dan pak 'm beet een Saturnus of Shape of Despair. Ik heb wel een zwak voor dit soort muziek, zeker in dit jaargetijde, dus van mij krijgt deze obscure band een dikke voldoende voor dit duistere werkje!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.