MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

RPWL - World Through My Eyes Live (2026)

mijn stem
geen stemmen

Duitsland
Rock
Label: Gentle Art of Music

  1. Sleep (7:54)
  2. Start the Fire (4:40)
  3. Everything Was Not Enough (8:42)
  4. Roses (6:21)
  5. 3 Lights (9:20)
  6. Sea Nature (8:14)
  7. Day on My Pillow (6:14)
  8. World Through My Eyes (9:50)
  9. Wasted Land (5:39)
  10. Bound to Reach the End (6:46)
  11. Hole in the Sky (6:54)
  12. Victim of Desire (9:09)
  13. A New World (10:19)
  14. What I Really Need (5:29)
  15. King of the World (13:10)
  16. New Stars Are Born (13:32)
  17. Unchain the Earth (7:10)
  18. The Shadow (6:35)
totale tijdsduur: 2:25:58
zoeken in:
avatar
geplaatst:
Voegt een Live registratie van het album "World Trough My Eyes" nog wat toe na de reeds in Dolby Atmos gemixte heruitgave, in 2025, van de in 2005 opgenomen versie? Een aantal tracks staan al op het live-album "Start The Fire" uit 2006 maar op deze versie staat het hele album, inclusief bonustrack "New Stars Are Born".
Na de heruitgave (20th anniversary) in 2025 ging RPWL op Europatour en speelde het complete album. Bij deze dus de live registratie ervan. De meerwaarde, naast de stuk voor stuk pakkende nummers, is hier de toevoeging van de 2 zangeressen (Caroline von Brünken en Carmen Tannich). Prachtige koortjes en backround vocals geven de nummers live nog meer dimensie.
Daarnaast springt ook hier de spelvreugde er van af, iets dat live tijdens de concerten (meerdere meegemaakt) ook zeer merkbaar was. RPWL is zeer op elkaar ingespeeld.
Marcus Grüzner en Marc Turiaux zijn als ritme-sectie het stuwende blok achter de keyboards van Butch Keys en uiteraard het magnifieke gitaarspel van Kalle Wallner. Yogi zingt de nummers zeer betekenis vol en overtuigend en voegt muziekaal met de moogsolo's het nodig toe.
Geen verrassing, maar de helderheid in de hele productie valt steeds op. Alsof je midden in het concert staat. Persoonlijk zijn voor mij de "Everything was not enough"en "3 Lights" de sterkste highlights. Alles wat ik hierboven schreef komt in deze tracks sterk naar voren.
Het hele album heeft een melancholisch karakter en daar gaat live niets van verloren. De songs zijn erg divers en afwisselend. Velen vinden "World trough My Eyes" het beste wat RPWL ooit heeft uitgebracht.
Zeker is dat het album nog steeds staat als een huis, ook na 20 jaar en zeker ook live! RPWL neemt je mee op weg door middel van prachtige melodieën en klanken, en laat je inzichten, gevoelens en gedachten ervaren die voor een ieder persoonlijk kunnen worden ingekleurd. Niet voor niets was de werktitel van het album ooit: Multicolloured.
Het is echt de moeite waard om dit album in zijn volle lengte te ervaren!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:42 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.