Bobby Hutcherson blinkt uit in sessies die pas jaren later worden uitgebracht. Zo ook de sessie van 11 november 1968, die pas in 1979 wordt uitgebracht en een heel andere Hutcherson laat horen dan de man die op dat moment misschien wel op het hoogtepunt van zijn carriere staat.
Stuk voor stuk prachtige composities, waarbij die van drummer Joe Chambers er (weer) bovenuit steken.
'Now!' werd slechts een jaar later werd opgenomen, met een radicaal ander geluid, en dan besef je pas wat een geweldige periode vol inspiratie en gedrevenheid dit is geweest voor Hutcherson.
Voetnoot: wel een beetje jammer dat dit album al gemankeerd is uitgebracht, met 'Jasper' als laatste track (dus niet als opener zoals hier staat aangegeven), en met een totaal ander geluid want al in 1965 opgenomen. Nu vind je deze op Spotify als uitgave met 'Medina', een album dat de term 'leftovers' volkomen verdient.
Ik heb de CD Medina uit de Connoisseur serie van Blue Note aangeschaft. Dan krijg je gemaakt met dezelfde bezetting zowel de albums Medina als Spiral in een mooi geremasterd geluid: Just a moment... - discogs.com