MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van west
Gelijk even gecheckt: ik heb een opname met juist veel hoge tonen en wat minder bassen. Klinkt niet echt dof (wel een beetje blikken geluid) en goed gedetailleerd. Volgens mij is dit een later geremasterde opname, maar dat weet ik niet zeker.

Overigens: wat is dat toch een geweldig concert! The roof the roof is die avond on fire: If you got the time baby, I got the Ride....! Die gitaar op dat nummer alleen al: aaaah! Wat een sublieme sfeer ook, goed te horen op de opname, bijvoorbeeld op the Glam Slam Boogie: ooeeh ieeeh ooeeh!!

En ik was daarbij, ongelooflijk he? Hier begon 'ie redelijk op tijd (2:00 uur of zo?), want na de Aftershow was er nog een geweldige funk Afterparty van Paradiso. Heel veel mensen bleven daar hangen, ik herinner mij op één of andere manier ook veel mooie vrouwen... Ja, dit is toch wel mijn nummer 1 concert allertijden.

avatar van thelion
west schreef:
Oh ja: interessant is ook Utrecht, ClubTivoli 1998, met oa Lenny Kravitz: daarom R U Gonna Go My Way? geheten. Ook met Hans & Candy Dulfer, maar in het begin ook Larry Graham...


Daar ben ik bij geweest geweldige avond/nacht gehad.

avatar van west
thelion schreef:
(quote)


Daar ben ik bij geweest geweldige avond/nacht gehad.


Terwijl ik uit Utreg kom, was ik daar niet bij: woonde toen in Amsterdam en heb dit daardoor gemist.... vertel eens wat meer thelion: hoe was het om met Prince en consorten in die mooie zaal aan de Oudegracht te zijn?

avatar van aERodynamIC
lennon schreef:
Ik was erbij op 02-06-1990 toen het concert in eens stopte ivm veiligheid (het regende zo hard toen) dat was ook best een kater destijds.. echter is de dag erna, en eigenlijk de hele tour niet veel langer gespeeld, het scheelde misschien 10 minuten, en toch was de sfeer na de afgelasting heel erg slecht.. iedereen liep met een kater de kuip uit....

Ik bedoel maar te zeggen.. soms scheelt het niet zo heel veel, maar een gebeurtenis kan het verschil maken...


Was ik ook bij: tot aan mijn onderbroek doorweekt maar het gekke is dat ik nergens teleurstelling voelde toen. Hoe vreemd kan je beleving dan toch zijn.

Vandaag trouwens een bootleg gekocht van Prince in Montreux 2009: een 3 dubbelaar, soundboard kwaliteit en mooi artwork.

Van harte aan te bevelen zeker ook omdat die lekkere versie van Little Red Corvette zoals we het van de week in Rotterdam hoorden hier ook op staat en ook Empty Room, toch wel een favoriet van mij.

Dat zijn nog eens cd's!!!! Kwalitatief zo goed: qua opname en ook spelplezier. Lekker laidback ook.

Kijk, die cd's koop ik dan graag ook al is het een bootleg (ik koop die nooit meer tenzij het soundboard is).

avatar van west
Ik lees jouw bericht terwijl ik net klaar ben met een 6 dubbelaar (3 concerten) van North Sea Jazz. Weliswaar geen soundboard kwaliteit, maar wel Audience Excellent zoals dat dan heet. Het wordt echt nog eens goed door de mixer gehaald en ik vind dit dicht tegen soundboard aan gaan zitten. Als je alle hoogtepunten van North Sea Jazz zo op een rij hebt staan, dan hebben we het hier wel weer over pure funkhistorie. Oh ja, inclusief professioneel artwork natuurlijk. Ook zeer de moeite waard!

Je hoort wel dat avond 2 en 3 veel meer in balans zijn, in allerlei opzichten, niet alleen in geluid. Veel subtieler, doordachter, beter en inderdaad meer laidback ook: zoals op Montreux 2009. Echter: ook avond 1 heeft zijn hoogtepunten en zo op cd klinkt het geluid niet zo slecht als in de zaal. Wel hoor je Prince tot in teksten van nummers met de nu al fameuze 'John' praten.

Prince in Montreux heb ik op 1 cd staan. Nooit geweten dat er 3 cd's waren. Als het goed is betreft dat toch wel 1 concert? Ik vind vooral het begin van dat concert erg sterk.

avatar van rkdev
Ondertussen is er een officieel statement vanuit de Lanxess Arena en de promoter van het concert in Keulen naar buiten gekomen. Zij geven aan dat de verantwoordelijkheid voor het voorval compleet bij de artiest ligt en dat er ook geen eindtijd was aangegeven voor het optreden. De zaal zou tot 6 uur in de ochtend zijn geboekt en het personeel was ingelicht tot 1 uur te moeten werken. Volgens het statement was het dus allemaal de 'schuld' van Prince, die volgens hun geen statement wilde leveren. Het verhaal wordt er allemaal niet beter op zo.
Niemand heeft het meer over de nummers die wél zijn gespeeld...

avatar van west
De Lanxess Arena is een prachtige concertzaal waar ik bijvoorbeeld Bruce Springsteen en zijn band ooit tot kwart voor 12 drie uur en een kwartier briljant zag optreden. Het is zo gelegen, zo nieuw en geluidsgeïsoleerd, dat een eindtijd van 23.00 uur nergens over gaat. Je kan ervan uitgaan dat wat onze Duitse buren hier melden over tot 1 uur werken ook echt zo is.

Zelf denk ik dat Prince zichzelf wat overschat heeft deze maand juli: hij heeft wel heel veel lange en/of late concerten gegeven, dat hakt er tegenwoordig meer in dan vroeger. Vorig jaar werkte hij nog 'gewoon' een tourschema af, met tussendoor enige aftershows. Dat is toch wat anders: nu speelde hij 15 Europese concerten in nog geen maand. Na Parijs, begon hij deze maand in Gent met 2 concerten achter elkaar van 3 uur en 37 resp. 35 nummers en eindigt 'm in Keulen met nog geen 2 uur en 14 nummers....

Een vreemd verhaal blijft het geluid. Dat was nou nooit een probleem bij Prince. Het moest in juli ineens allemaal 'loud' en toen ging het (ergens?) mis...

avatar van aERodynamIC
Misschien heeft ie geld nodig

Iemand die vooraan stond twittert dat hij er wel degelijk pissed uitzag en ook moe. En ergens had ik die indruk ook in Rotterdam (niet pissed maar wel moe). Ik had het er met een vriend over toen het echt afgelopen was: zou hij gewoon niet moe zijn van al die lange optredens en dan ook zo snel achter elkaar?! Het was een gevoel dat me niet echt heeft losgelaten.

Hoe dan ook krijgt hij nu slechte reviews en dat is niet best voor zijn reputatie en dat vind ik jammer. Dit optreden kan nu heel erg gaan overheersen zeker als je het gaat optellen bij de vele klachten over het eerste NSJ optreden..
En dan al weer de berichten dat er een 'fall tour' aankomt. Of dat nu wel zo verstandig is?! Maar van mag mij mag ie. Ik ga het dan toch wel proberen denk ik

Er gaan ook wel geruchten over de band in deze samenstelling. Prince zou er niet tevreden mee zijn, maar waar iedereen die wijsheden vandaan haalt mag Joost weten. Overigens betrapte ik ze wel degelijk op slordigheidsfouten in Rotterdam en volgens mij heb ik dat niet eerder meegemaakt.

avatar van lennon
Er zijn zat slordigheids fouten te ontdekken, ook bij prince zelf. Vorig jaar op werchter ging ie de fout in qua tekst.

avatar van thelion
west schreef:
vertel eens wat meer thelion: hoe was het om met Prince en consorten in die mooie zaal aan de Oudegracht te zijn?


Dat was een van de memorabelste avonden op muziekaal gebied uit mijn leven.

Eerst het "normale" Concert in de Jaarbeurs dat al fenomenaal was. Ik was met een vriendin van mij en haar zus die destijds redelijk goede contacten had met het personeel van Tivoli en zij wist dus al ruim van te voren dat er een aftershow zou zijn in Tivoli en wij dus als idiooten (we zijn al tijdens het laatste nummer weg gegaan om de grote uitloop drukte voor tezijn) naar Tivoli te gaan.

Tsja en in Tivoli zelf was het helemaal fantastisch zeer intiem en broeierig en mede door de aanwezigheid van Larry Graham, Candy Dulfer en in het bijzonder Lenny Kravitz was het een adembenemde ervaring. Ook doordat de "gasten" niet voor een of twee nummers op het podium stonden, maar ze waren er niet af te krijgen.
Een geweldige set-list met nummers waar de ware Funk-aard van His Royal Badness zeer goed naar boven kwam en zowel Prince als Larry Graham als ook Lenny Kravitz zijn zeer goede preformers zijn en met 3 van die podium beesten bij elkaar, tsja dat kan bijna alleen maar geweldig zijn. De saxofoon battle tussen vader en dochter Dulfer staat mij ook nog steeds levendig voor ogen.

De zaal zelf werkte natuurlijk ook behoorlijk sfeer verhogend en het wachten totdat het begon bouwde een spanningsveld op dat tot explosie kwam tijdens de Show zelf.

Het was een belevenis van welhaast buitenaardse proporties en samen met de "Happy Few" die er bij waren voelde ik mij een zeer bevoorecht mens om dit mee te hebben mogen en kunnen maken.

avatar van west
Dank je voor deze mooie beschrijving! Echt heeeeeeel erg gaaf, zoiets vergeet je natuurlijk nooit meer.

In de jaren '90 was ik ook een grote Kravitz fan: ook hij was een podiumbeest inderdaad. En die doet dan mee met een aftershow van Prince in Tivoli....... waanzinnig.

avatar van aERodynamIC
Ben niet naar die aftershow geweest maar wel naar het reguliere concert en ik wist niet wat ik zag toen Lenny Kravitz het podium opwandelde.

Dat zijn altijd weer leuke dingen. Toch staat me van het concert zelf niet eens zo heel veel meer bij.

Ik was ook een groot Kravtiz fan toen Let Love Rule uitkwam en ik heb hem gezien bij ik meen zijn eerste Ahoy show (net na Mama Said). Dat was een rare ervaring en ook best eng omdat het publiek op elkaar gepakt stond en de menigte van links naar rechts ging waardoor je wel mee moest. Af en toe een beetje eng.
En na afloop in de metro bleef het Let Love Rule maar galmen. Was leuk.

Kravitz is ook zo'n artiest die qua cd's flink achteruit is gegaan helaas. Live heb ik geen idee eigenlijk.

avatar van thelion
Was destijds ook fan van Kravitz en eigenlijk nog steeds wel.

aERodynamIC schreef:

Kravitz is ook zo'n artiest die qua cd's flink achteruit is gegaan helaas. Live heb ik geen idee eigenlijk.


Daar ben ik het niet zo mee eens, ben tog wel van mening dat de man nog steeds verdomd goede albums afleverd, en wat het live betreft dat ga ik 17 oktober weer eens mee maken.

avatar van lennon
Kravitz heb ik 4 keer gezien, en ik vind m live weer eentonig worden... let love rule uitrekken naar 20 minuten lang was leuk, maar niet elke tour weer... in 1993 vond ik m erg gaaf live. Met de baptism tour wist ik dat het mijn laatste keer nou zijn, been there done that.

En dat is nou juist wat prince niet heeft, die kan ik tig keer zien en blijft boeien...(om weer even terug on topic te gaan )

avatar van rkdev
In Dublin weer een 'normale' concertlengte van 135 minuten. Ik ben dus echt naar het verkeerde concert geweest. Balen zeg!

avatar van lennon
^Hij had van te voren aangekondigd dat ie daar nog wat goed te maken had na het Croke Park cancel verhaal... dat heeft ie dus gedaan.....

Zonder die technische mankementen in Keulen had je ook meer gehad..... Helaas verkeerde show inderdaad, maar als je alles van te voren weet...

avatar van aERodynamIC
Troost je met de gedachte dat hij in een interview had gezegd meer dan 3 uur te zullen gaan spelen in Dublin. Dat heeft ie dus niet gedaan

Het zier er naar uit dat de mensen in Gent (zeker het eerste concert wat eigenlijk een extra concert was) tot nu toe het meest verwend zijn.

avatar van west
En dan ook nog eens een geweldige setlist, al helemaal voor een 'regulier' concert. En dan te denken, dat ik serieus heb overwogen om die 5e juli te gaan.
Maar ja, er is genoeg te genieten geweest afgelopen Prince maand. En er is genoeg te beluisteren van eerdere tours.....

avatar van aERodynamIC
En misschien wel een fall-tour als we de geruchten mogen geloven (maar of dat in Europa is? Ik betwijfel het)

avatar van thelion
Zit momenteel de 2e show in de Melkweg te luisteren en dat klint wel erg goed hoor......
Binnen kort komen ook de 3 avonden NSJ en Ahoy 27-07 binnen en ben ik weer bij met mijn Prince bootlegs

avatar
Stijn_Slayer
Oh, even de Melkweg shows downen. Ben ik erg benieuwd naar.

avatar van west
Ik zou snel beginnen aan de Melkweg 2nd night. Wat een fantastisch concert en prima opnamen! Eén van de beste Prince concerten die ik ken, zonder overdrijven. En ik zat in Zwitserland: waarom....?!

Ik ben dan toch jaloers: als je dit vantevoren weet (maar dat weet je dus niet) dan zou ik er eerder voor terug zijn gegaan. Aan de andere kant: die eerste show in de Melkweg is helemaal niet bijzonder en komt niet in de buurt van de tweede. In ieder geval is het buitengewoon prettig dat dit zo goed is vastgelegd.

avatar
Stijn_Slayer
Ik verbaas me er wel eens over hoe veel en hoe snel alles van Prince op het Internet verschijnt. Die bootlegkringen rondom hem zijn bijna net zo fanatiek als die rondom Grateful Dead, Neil Young en Bob Dylan.

Ahoy Rotterdam laat ik verder voor wat het is. Dat geloof ik wel, die kan ik eigenlijk zo in m'n hoofd afspelen ook al heb ik er nooit iets van gehoord.

avatar van lennon
thelion schreef:
Binnen kort komen ook Ahoy 27-07 binnen en ben ik weer bij met mijn Prince bootlegs


Wow, als je die hebt wil ik die ook graag, dat moet een unieke show zijn

avatar van west
Wel eerst even je nieuwe berichten lezen voor je bij Prince post, lennon...
Bijvoorbeeld die van 12:02 uur, ik noem er maar één.

avatar
Stijn_Slayer
Ben nu naar Melkweg dag 2 aan het luisteren. Laat nog wel weten wat ik er van vind. Geluidskwaliteit is in ieder geval prima, maar niet zo goed als NSJ. VG audience zou ik zeggen. NSJ is EX audience.

Heb de North Sea Jazz shows ook maar even in FLAC gedownload i.p.v. MP3. Lijkt me wel de moeite waard, aangezien ik die shows vast veel ga beluisteren.

avatar van lennon
west schreef:
Wel eerst even je nieuwe berichten lezen voor je bij Prince post, lennon...
Bijvoorbeeld die van 12:02 uur, ik noem er maar één.


Ik weet waar jij op doelt.. maar euh.. check jij dan even goed wat ik quote en waar ik op reageer (hint: let op de datum )

avatar
Stijn_Slayer
De tweede dag van de Melkweg was inderdaad een goede show, en met zo'n 146 minuten ook geen slechte tijdsduur. Ik vind dat deze wel wat in de lijn van de NSJ optredens ligt. Echt een feestje, maar wel vol muzikaliteit en met jams. Het is toch wat volwassener dan een set met 'Let's Go Crazy', 'Purple Rain' en alle andere klassiekers (hoewel dat ook leuk is).

Gave versie van 'Controversy'. 'Flash Light' wordt wel echt onnodig gerekt.

avatar van aERodynamIC
Stelletje snobs: niks mis met een avondje hits

Toch mis een centraal thema de laatste jaren bij Prince optredens.

Waar de SOTT tour of Lovesexy tour die albums als centraal thema hadden daar is dat nu al jaren niet meer zo.
Ik had het niet erg gevonden om na 20Ten gewoon veel nummers van dat album live te horen (los van het feit of ik dat album op cd waardeer of niet).

avatar
Stijn_Slayer
Als je gewoon achter je pc zit en gratis die show binnensleept dan is het leuk om nieuw werk live te horen, maar als je naar een concert gaat en je krijgt 60% van 20Ten dan zou ik daar niet zo blij mee zijn.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.