MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Dré Pallemaerts - Pan Harmonie (2007)

mijn stem
3,50 (2)
2 stemmen

België
Jazz
Label: Bang!

  1. Part I
  2. Where Was I
  3. Bye Ya
  4. Part II
  5. Karma
  6. All the Things You Are
  7. Mj Rules
  8. Mode
  9. Afternoon
  10. I Had a King
  11. For Anne
  12. Orgue de Barbare
zoeken in:
avatar van unaej
3,5
Dré Pallemaerts is zonder twijfel de meest gerespecteerde percussionist van België. In talloze formaties treedt hij op als gelegenheidsdrummer, en hier en daar zit hij ook in een vast quartet. En na jaren ervaring vond hij het blijkbaar hoog tijd om zelf een band en een plaat in elkaar te sleutelen. Wie neemt het hem kwalijk?

Het resultaat, ‘Pan Harmonie’ getiteld, is één van de vreemdste albums die ik ooit heb gehoord: er is doodgewoon geen touw aan vast te knopen. Noch stilistisch, noch gevoelsmatig, noch instrumentaal zit er een heldere lijn in: eens komen sax en trompet zachtjes meedoen, dan worden we overrompeld door een innige ballade met rhodes en drums. In feite mag ons dat niet verwonderen, zeker niet gezien de “vreemde” bezetting met én fender rhodes én akoestische piano, maar wie Dré Pallemaerts los van zijn eigen band aan het werk hoort vermoedt geen overmatig creatief mens achter de bescheiden drummer.

Dat er geen duidelijke evolutie in de plaat zit wil echter niet zeggen dat er geen gemeenschappelijk kenmerk is tussen al wat op ‘Pan Harmonie’ staat. Immers, er is welgeteld één bindende factor: alles is ontzettend intiem. Zelfs vanaf het keerpunt van de plaat, het geweldige 'MJ Rules', worden de nummers iets geëxalteerder, maar de formatie verliest nooit zijn hechte communicatie.

Echter, in het stadium waarin ik me nu bevind is het nog veel te vroeg om conclusies te trekken. Over twee dagen mogen de heren op Jazz Middelheim bewijzen wat ze kunnen, tussen het Charles Lloyd Quartet en Pharoah Sanders in. Een live-uitvoering van een plaat waar elk geluid perfect valt, ik kan er me weinig bij voorstellen. Hier zit duidelijk een fan die reikhalzend uitkijkt naar wat de toekomst brengen zal.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:54 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:54 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.