MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Teenage Fanclub - Thirteen (1993)

mijn stem
3,73 (75)
75 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Creation

  1. Hang On (5:05)
  2. The Cabbage (2:56)
  3. Radio (2:56)
  4. Norman 3 (4:36)
  5. Song to the Cynic (3:36)
  6. 120 Mins. (3:07)
  7. Escher (3:19)
  8. Commercial Alternative (2:40)
  9. Fear of Flying (5:25)
  10. Tears Are Cool (3:48)
  11. Ret Liv Dead (2:09)
  12. Get Funky (1:22)
  13. Gene Clark (8:38)
  14. Genius Envy * (3:00)
  15. Don's Gone Columbia * (1:32)
  16. Chords of Fame * (3:37)
  17. Weird Houses * (4:23)
  18. Golden Glades * (4:31)
  19. Older Guys * (2:37)
  20. Goody Goody Gum Drops [Live] * (2:50)
  21. Radio [Live] * (2:58)
  22. It's Hard to Fall in Love [Live] * (2:07)
  23. Gene Clarke [Live] * (5:35)
toon 10 bonustracks
totale tijdsduur: 49:37 (1:22:47)
zoeken in:
avatar van WoNa
3,5
Thirteen was mijn kennismaking met Teenage Fanclub. Het is nooit helemaal iets tussen mij en de band geworden, zoals dat wel gebeurde met "soortgenoten" The Posies en grote inspiratiebron Big Star. Met name die eerste plaat, die ik ontdekte via Teenage Fanclub, is zo goed. Daar tipt de Schotse band niet aan. Door de album titel kwam ik daar uit.

Thirteen is een album dat uiteindelijk te eenvormig is. Begrijp me niet verkeerd, ik vind het een prima plaat, maar het gruizige staat uiteindelijk de echte briljantie in de weg en dat is jammer.

Het hoogtepunt staat aan het einde. 'Gene Clark' dat eigenlijk Neil Young had moeten heten natuurlijk, is een pracht van een gitaarduel, 'Like A Hurricane' of 'Cortez The Killer' waardig. Daarnaast het heerlijke 'Radio' en nog veel meer lekkers.

Alleen door de Big Star verwijzing verdient Thirteen een eervole vermelding, maar ook op zichzelf staand, is het een prima plaat. Met de nostalgie van een voetbal zoals ik in het begin van de jaren 70 zo vaak tegenaan trapte op de voorkant. Nostalgie, dat is het woord dat deze plaat kenmerkt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.